Twój telefon od dzisiaj szybko się rozładowuje? To wina aplikacji od Facebooka!

Aplikacje

facebook-messenger-dislike

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Wszyscy doskonale wiemy, że zarówno aplikacja Facebooka jak i samego Messengera do najlżejszych nie należy. Działają w tle, zużywają dużo energii, co oczywiście wiąże się ze wzmożonego zapotrzebowania na moc obliczeniową, ale przede wszystkim zaczynają robić się za bardzo rozbudowane. Jednak tym razem programiści przeszli samych siebie.

 

Będąc na uczelni przez kilka godzin zauważyłem, że mój smartfon bardzo szybko się rozładowuje i nagrzewa, a do tego zdecydowanie zwolnił. Podirytowany możliwością uszkodzenia akumulatora uspokoiłem się zaglądając do ustawień baterii. Zauważyłem, że zużycie energii przez Facebooka jak i Messengera zdecydowanie wzrosło. Po dogłębniejszej analizie okazało się, że obie aplikacje podtrzymują pracę procesora na wysokich obrotach, co również zauważyłem na smartfonach znajomych. Teza definitywnie potwierdziła się, gdy zajrzałem na Reddita. Jest to powszechny problem związany z ostatnią aktualizacją i w niektórych przypadkach wystarcza przeinstalowanie aplikacji z usunięciem wszelkich pozostałości. Mój smartfon niestety po tym zabiegu wciąż nie pracuje poprawnie, więc po prostu pozbyłem się obu programów.

 

Oczywiście korzystam z wydań testowych, ale problem występuje również w wersjach dostępnych dla wszystkich. Tym samym jeśli powyższy problem też Was dotknął to warto zainteresować się alternatywnymi aplikacjami.

 

Źródło: Reddit (1), (2)


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x