note7-83742398478263
Afera z Notem 7 odbiła się szerokim echem w mediach na całym świecie. Wpłynęła ona również negatywnie na wizerunek Samsunga. Początkowe reakcje klientów na to, co się dzieje z najnowszym flagowcem były bardzo nieprzychylne firmie. Wielu z nich twierdziło, że nigdy nie kupi kolejnego telefonu spółki. Jednak wraz z upływem czasu, ludzie zaczynają wybaczać Koreańczykom.

Dotyczy to także inwestorów giełdowych. Po aferze z Notem 7 kurs akcji Samsung Electronics spadł.Warto dodać, że sekcja smartfonów stanowi część przedsiębiorstwa, jednak akcjonariusze bali się o przychody spółki, a także o przyszłość działu mobilnego. Jednak od dwóch miesięcy sytuacja się zmieniła.

Pod koniec listopada informowałem Was, że już wtedy padł rekord wyceny spółki na giełdzie. Za jedną akcję płacono wtedy 1746000,00 wonów koreańskich. Już przy tak wysokim poziomie można było się spodziewać większej korekty. Jednak wartość spółki na giełdzie nadal rośnie i dzisiaj osiągnęła kosmiczny poziom 1861000,00 wonów. Cena jednej akcji wzrosła w poniedziałek o 2,82%.

samsung-electronics

źródło: androidheadlines, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.