Samsung „przez przypadek” potwierdza istnienie Bixby i Samsung Pay Mini

1 minuta czytania
Komentarze
samsung-pay-04

Premiera Galaxy S8 zbliża się nieubłaganie. W tym roku z pewnością nie ujrzymy liftingu zeszłorocznego modelu Samsunga, przynajmniej nie w zakresie oprogramowania. Świadczą o tym już nie plotki, a wręcz pewne informacje dotyczące nowej formy płatności oraz asystenta głosowego, który oficjalnie ma zostać przedstawiony razem z nadchodzącym flagowym smartfonem Koreańczyków.

Samsung Pay nie jest niczym nowym. Po prostu konkurent dla Android Pay i Apple Pay. W takim razie czym ma charakteryzować się Samsung Pay Mini? Przede wszystkim ma skupiać się nad płatnościami internetowymi i niczym więcej. Tak, będzie to po prostu uboższa wersja i nie umożliwi płacenia smartfonem w sklepach. Wiele mówi się, że oficjalnie ta usługa wystartuje jeszcze w styczniu i nie będzie ściśle związana z premierą Galaxy S8. Jednak Bixby już tak. Otóż asystent głosowy również ma pozwolić na płatności. Tak wynika z najnowszej wersji testowej aplikacji Samsung Pay.

screenshot_20170109-145209

Jednak w jaki sposób Bixby ma wspierać płatności? Być może będziemy mogli głosowo wykonywać „przelewy” lub weryfikować naszą tożsamość? To oczywiście domysły i jestem ciekawy jak Wy widzicie powiązanie asystenta głosowego z płatnościami?

źródło: SamMobile

Motyw