g_-_-x-_-_-_78390x20170109115904_0

Nokia w 2017 roku wróci na rynek i będzie się starać zachęcić użytkowników nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale również za sprawą sentymentów. Wczoraj zaprezentowano model Nokia 6. Nie powoduje on opadu szczęki, ale być może urządzenia przeznaczone na rynek światowy zrobią lepsze wrażenie. Zwłaszcza, że producent prawdopodobnie pracuje nad własnym asystentem głosowym.

 

Do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej wpłynął wniosek o rejestrację znaku towarowego Viki. W opisie czytamy, że jest to oprogramowanie oparte na interfejsie głosowym i służące do zarządzania asystentami webowymi oraz mobilnymi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to nowy asystent głosowy na rynku, który spróbuje konkurować z Siri, Alexą, Cortaną czy Asystentem Google. Warto zaznaczyć, że Viki została zarejestrowana przez markę Nokia Solutions and Networks a nie HMD Global.

 

Na ten moment nie wiadomo zbyt wiele na temat nowego asystenta głosowego fińskiego producenta. Więcej szczegółów powinniśmy poznać wkrótce bądź na targach MWC 2017 przy okazji prezentacji smartfonów.

 

nokia-viki

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.