aa-sky-hynix-lpddr4x-ram

Ile potrzebujemy RAM w smartfonie? Z początku zaczynało się niewinnie, teraz producenci prześcigają się w tym, kto da więcej. Widzimy już na rynku urządzenia z 6 GB RAM, które niekoniecznie radzą sobie lepiej od tych słabiej wyposażonych. Czy przeskok na 8 GB RAM będzie odczuwalny?

 

SK Hynix, koreański producent układów elektronicznych zaprezentował dzisiaj chip wielkości 8 GB LPDDR4X. Podążając za danymi przedstawionymi na prezentacji jest on fizycznie o 30% mniejszy od LPDDR4 oraz o 20% oszczędniejszy. 

 

Na ten moment nie wiadomo, które z urządzeń zostanie wyposażone w nową pamięć DRAM. Być może będzie to Samsung Galaxy S8, iPhone 8 albo też inny flagowy model przewidziany na rok 2017. Smartfonem wyposażonym w tak dużą ilość RAM jest nowy ASUS Zenfone AR, który pokazał się na targach CES 2017. Konkurencja zatem musi dogonić tajwańskie przedsiębiorstwo.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.