google hangouts 46322

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Google chce zaistnieć na każdym polu, z którym tylko w jakiś sposób jest ich działalność powiązana. Jeśli nie jest to… kupuje odpowiednią firmę i rozpoczyna walkę. Jednak jeśli chodzi o komunikatory internetowe to można odnieść wrażenie, że Amerykanie mają pewien problem z ujednoliceniem swoich pomysłów.

 

Teraz rządzi Allo i Duo. Hangouts od pewnego czasu stracił miejsce z listy preinstalowanych aplikacji w ramach Google Apps. Teraz Amerykanie zapowiedzieli, że 25 kwietnia wszelkie biblioteki dla zewnętrznych deweloperów związanych z usługami Hangoutsa zostaną wyłączone. W takim razie, co czeka ten komunikator? Google jeszcze oficjalnie nie zapowiedziało końca tej aplikacji. Wręcz przeciwnie, dowiedzieliśmy się, że będzie on teraz kierowany użytkownikom biznesowych. Co to dokładnie oznacza to niestety jeszcze nie możemy się w tej kwestii wypowiedzieć. Bardzo możliwe, że Hangouts stanie się komunikatorem grupowym z możliwością rozdzielania ról poszczególnych użytkownikom.

 

Mimo wszystko czy już przerzuciliście się na Google Allo/Duo? Ja wciąż korzystam z Hangoutsa, choć nie da się ukryć, że nie jest to najpopularniejszy komunikator internetowy.

 

 

źródło: Phone Arena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.