ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Jakie warunki musi spełnić Twój smartfon, aby był wspierany przez platformę Daydream?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
daydream-view-wirtualna-rzeczywistosc

Wczorajszy wpis dotyczący listy oficjalnie wspieranych urządzeń przez platformę Daydream wywołał trochę niejasności. Tym samym w odpowiedzi na wszelkie wątpliwości, postanowiłem jeszcze raz przedstawić poszczególne wymagania narzucane przez Google. W takim razie, co musi mieć Twój smartfon, aby mógł cieszyć się wirtualną rzeczywistością według firmy z Mountain View?

Jeden z pracowników Google oficjalnie przedstawił następujące warunki platformy Daydream, które muszą spełnić poszczególne urządzenia:

  • Android Nougat lub nowszy;
  • możliwie najwydajniejszy układ graficzny;
  • wyświetlacz OLED prezentujący obraz w rozdzielczości Quad HD lub wyższej.

Niby niewiele się dowiedzieliśmy, ale największą zagadką jest tak naprawdę mózg smartfona. Bazując na obecnie dostępnych urządzeniach wspierających platformę Daydream możemy być pewni, że musi to być przynajmniej Snapdragon 820 czy też Kirin 960. Tym samym, jak wspomniałem w poprzednim wpisie, zapewne takie modele jak Samsung Galaxy S7 (Edge) również będą mogły współpracować z Daydream.

Warunek w postaci wyświetlacza OLED odrzuca z góry już chociażby LG G5, który korzysta z panelu IPS. W takim razie w tym roku bardzo możliwe, że właśnie ekrany wypromowane na mobilnym rynku przez Samsunga będą królowały.

źródło: Phandroid

Sprawdź najnowsze wpisy