Apple wygrało w święta – blisko połowa nowych urządzeń to właśnie urządzenia giganta z Cuppertino

Łukasz Pająk Newsy 2017-01-07

apple-samsung-logo-smartfony

Dostaliście na święta nowego smartfona lub tablet? Może smartwatcha? Cokolwiek by to nie było to możemy z niemalże 50% prawdopodobieństwem stwierdzić, że był to produkt Apple. Stworzone przez Flurry Analytics  statystyki nie pozostawiają wątpliwości, że to właśnie gigant z Cuppertino jest najchętniej wybierany na prezent.

Mimo wszystko, co z innymi producentami? Zacznijmy od sposobu zbierania danych. Wspomniana firma analityczna zbadała w dniach od 19 do 25 grudnia aktywacje urządzeń w Sieci i przedstawiła te dane w formie wykresu przedstawiającego podział na producentów:

sprzedaz-apple-samsung-swieta

Niemalże co drugi prezent tego typu został wyprodukowany przez Apple. To już wiecie i zapewne nie zaskoczy Was fakt, że na drugim miejscu jest Samsung, ale ze zdecydowaną stratą do lidera. Kolejne miejsce i kolejny zdecydowany spadek, czyli Huawei – Chińczycy już tak nie odstraszają, co też potwierdza znalezienie się Xiaomi i Oppo w zestawieniu.

Jednak pojawienie się LG też zaskakuje, co oczywiście da się w prosty sposób wytłumaczyć. Patrząc na podsumowanie finansowe minionego kwartału to Koreańczycy faktycznie zasłużyli na czwarte miejsce inwestując w marketing.

źródło: cultofmac • Filip Piotrowski

  Czytałem to już gdzieś wcześniej i wciąż się zastanawiam jak zbierane są dane do tego badania. W jaki sposób producenci aktywują telefony, u Apple dzieje się to automatycznie, ale jak to wygląda w przypadku sprzętu z Androidem?

  • Gun’s

   Zakładam, że statystyki mogą być „wyciągane” od Google, które kolekcjonuje dane nt. liczby urządzeń, wcześniej nie aktywowanych, które zostały powiązane z kontem Google.

   • Filip Piotrowski

    A co z Chinami gdzie usługi Google są zakazane?

 • stark2991

  Czyli sporo osób miało udane święta – tyle hajsu dostać za sprzedaż iPhone 😉

  • Maxik

   Co nie zmienia faktu że będzie tego iPhone’a używać osoba która go odkupiła 🙂x