Apple wygrało w święta – blisko połowa nowych urządzeń to właśnie urządzenia giganta z Cuppertino

Łukasz Pająk Newsy 2017-01-07

apple-samsung-logo-smartfony

 

Dostaliście na święta nowego smartfona lub tablet? Może smartwatcha? Cokolwiek by to nie było to możemy z niemalże 50% prawdopodobieństwem stwierdzić, że był to produkt Apple. Stworzone przez Flurry Analytics  statystyki nie pozostawiają wątpliwości, że to właśnie gigant z Cuppertino jest najchętniej wybierany na prezent.

 

Mimo wszystko, co z innymi producentami? Zacznijmy od sposobu zbierania danych. Wspomniana firma analityczna zbadała w dniach od 19 do 25 grudnia aktywacje urządzeń w Sieci i przedstawiła te dane w formie wykresu przedstawiającego podział na producentów:

 

sprzedaz-apple-samsung-swieta

 

Niemalże co drugi prezent tego typu został wyprodukowany przez Apple. To już wiecie i zapewne nie zaskoczy Was fakt, że na drugim miejscu jest Samsung, ale ze zdecydowaną stratą do lidera. Kolejne miejsce i kolejny zdecydowany spadek, czyli Huawei – Chińczycy już tak nie odstraszają, co też potwierdza znalezienie się Xiaomi i Oppo w zestawieniu.

 

Jednak pojawienie się LG też zaskakuje, co oczywiście da się w prosty sposób wytłumaczyć. Patrząc na podsumowanie finansowe minionego kwartału to Koreańczycy faktycznie zasłużyli na czwarte miejsce inwestując w marketing.

 

 

źródło: cultofmac


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x