ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Pobierz] Brawo Google! ADB, fastboot i inne narzędzia można pobrać bez całych paczek SDK

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
adb-fastboot-sdk-android-google-do-pobrania

Każda platforma powinna mieć SDK, czyli Software Development Kit służące deweloperom do tworzenia oprogramowania pod dany system. Oczywiście Google taki zestaw narzędzi udostępnia, ale nie da się ukryć, że większość użytkowników Androida potrzebuje zaledwie kilku bibliotek.

Robiąc roota, odblokowując bootloader czy też po prostu potrzebując dostępu do fastboota dotychczas trzeba było ściągać całe SDK czy też Android Studio ważące nawet 1,5 GB. Nawet lżejsze narzędzia ważyły około 300 MB, więc ostatecznie pobieraliśmy od groma narzędzi, które w gruncie rzeczy są nam niepotrzebne. To na szczęście się zmieniło i Google postanowiło wyjść naprzeciw udostępniając ADB, fastboota oraz kilka innych programów w jednej paczce ważącej zaledwie 4 MB. Bez przedłużania, oto linki do nich zależne od platformy, z której korzystacie:

Oczywiście wcześniej również można było znaleźć podobne paczki, ale nie pochodziły one od Google, więc słuszne były obawy o ich aktualność czy też po prostu bezpieczeństwo. Powyższe linki rozwiązują te problemy, gdyż mają być na bieżąco aktualizowane.

Skoro już jesteśmy przy ADB to dla nowych użytkowników z pewnością niezbędny będzie następujący poradnik: Klik! Dowiecie się z niego jak zainstalować ten interfejs i z niego korzystać.

źródło: Google+

Sprawdź najnowsze wpisy