Nowe zabezpieczenia od Synaptics połączą palec z okiem – smartfony staną się prawdziwą twierdzą

Newsy

synaptics-fingerprint-facial-recognition

Zabezpieczenia biometryczne w smartfonach są bardzo popularne i już teraz znajdziemy je nawet w budżetowych modelach. Najczęściej opierają się one na skanowaniu naszego odcisku palca, ale kilku producentów spróbowało również rozszerzenia opcji zabezpieczeń o weryfikację tęczówki oka. A gdyby tak to połączyć?

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

 

Na to rozwiązanie wpadła firma Synaptics, która znana jest między innymi z dbania o nasze bezpieczeństwo. Zaprezentowany na targach CES 2017 projekt tworzony jest we współpracy z firmą KeyLemon. Zakłada on połączenie działania skanera linii papilarnych ze skanerem tęczówki. System ten pozwoli użytkownikowi na wybranie, z której metody zechce korzystać oraz zaproponuje automatyczne działanie. Wtedy urządzenie jest w stanie rozpoznać, że mamy na przykład założone rękawiczki, a chcemy zdjąć blokadę. Samo wybierze za nas wygodniejszą w danym momencie opcję.

 

Zaletę podwójnego zabezpieczenia można również zauważyć przy płatnościach za pomocą telefonu. Przejście podwójnej weryfikacji daje więcej pewności. Jak na razie producent nie podaje dokładnej daty premiery ani nazwy pierwszego urządzenia, w którym znaleźlibyśmy nową formę zabezpieczeń. Z dużym prawdopodobieństwem jednak możemy liczyć na premierę do końca drugiego kwartału 2017 roku.

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x