Qualcomm Snapdragon 835 już oficjalnie. Ten procesor będzie zasilał tegoroczne flagowce

Eliasz Szykowny Newsy 2017-01-04

qc_snapdragon_835launch_header3x

Popularna na smartfonowym rynku firma Qualcomm oficjalnie zaprezentowała najnowszy, potężny procesor dedykowany urządzeniom mobilnym. Snapdragon 835 to najmocniejszy układ, który z pewnością będzie powszechnie dostępny w większości tegorocznych flagowców.

Producent chwali się, że procesor będzie odpowiednio zoptymalizowany pod względem energooszczędności oraz mniejszego wydzielania ciepła. Firma wzięła pod uwagę także funkcje związane z wirtualną rzeczywistością (VR). Podobno nowy procesor zapewni lepsze wrażenia wizualne, dźwiękowe oraz zaoferuje m.in. o 25% szybsze renderowanie grafiki 3D, a także 60 razy więcej wyświetlanych kolorów w porównaniu do poprzedniej generacji.

Snapdragon 835 to również lepsza mobilna fotografia. Poprawione zostaną m.in. zoom i stabilizacja zdjęć. Wszelkie algorytmy zostaną zoptymalizowane

Firma chwali się też ulepszeniami pod względem łączności bezprzewodowej. Teraz pliki będzie można pobierać nawet do 10 razy szybciej niż w urządzeniach 4G LTE pierwszej generacji. Wi-Fi także przyspieszy. Wszystko zostanie także dopasowane do najnowszego standardu Bluetooth 5.0.

Wspominane jest również bezpieczeństwo, niezawodność oraz inteligentne „uczenie się” nowego procesora, które zapewni odpowiedni komfort korzystania ze sprzętu mimo upływu czasu.

Nowy układ najprawdopodobniej pojawi się m.in. w modelu Samsung Galaxy S8, którego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Inne flagowce na pewno również będą korzystały z tego sprzętu.

 

Zobacz też: Finalny Android Nougat dla Samsungów Galaxy S7 edge już dostępny

Źródło: Qualcomm • Filodendron

  Taki procek, aparat (i oprogramowanie) jak z Pixela, 4 GB RAM, 64 GB powierzchni dyskowej, do tego 5,2″ z FHD, czytnik linii pap., na ekranie, ładowanie bezprzewodowe, wodoszczelność, i może jeszcze wytrzymałość ekranu jak w Moto X Force, i nic więcej do szczęścia nie byłoby mi potrzebne. 🙂

 • Flashekk

  600 rządzi 😉

 • Krzysztof Nowacki

  Poprawcie szybko w 3 akapicie „Snapdragin” na „Snapdragon” bo to chyba poprawna nazwa 🙂

 • Jonny

  To samo piszą co roku o nowym układzie…

  • teges

   Nie mogą przecież napisać, że jest gorszy lub, że nic się nie zmieniło. 🙂

  • stark2991

   Czy S820 nie był naprawdę dobry? Zwłaszcza względem S810?

   • Miki Gry

    S810 nie jest taki zły. Szczególnie w zimie , kiedy zapomniało się rękawiczek z domu 🙂x