qc_snapdragon_835launch_header3x

 

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Popularna na smartfonowym rynku firma Qualcomm oficjalnie zaprezentowała najnowszy, potężny procesor dedykowany urządzeniom mobilnym. Snapdragon 835 to najmocniejszy układ, który z pewnością będzie powszechnie dostępny w większości tegorocznych flagowców.

 

Producent chwali się, że procesor będzie odpowiednio zoptymalizowany pod względem energooszczędności oraz mniejszego wydzielania ciepła. Firma wzięła pod uwagę także funkcje związane z wirtualną rzeczywistością (VR). Podobno nowy procesor zapewni lepsze wrażenia wizualne, dźwiękowe oraz zaoferuje m.in. o 25% szybsze renderowanie grafiki 3D, a także 60 razy więcej wyświetlanych kolorów w porównaniu do poprzedniej generacji.

 

Snapdragon 835 to również lepsza mobilna fotografia. Poprawione zostaną m.in. zoom i stabilizacja zdjęć. Wszelkie algorytmy zostaną zoptymalizowane

 

Firma chwali się też ulepszeniami pod względem łączności bezprzewodowej. Teraz pliki będzie można pobierać nawet do 10 razy szybciej niż w urządzeniach 4G LTE pierwszej generacji. Wi-Fi także przyspieszy. Wszystko zostanie także dopasowane do najnowszego standardu Bluetooth 5.0.

 

Wspominane jest również bezpieczeństwo, niezawodność oraz inteligentne „uczenie się” nowego procesora, które zapewni odpowiedni komfort korzystania ze sprzętu mimo upływu czasu.

 

Nowy układ najprawdopodobniej pojawi się m.in. w modelu Samsung Galaxy S8, którego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Inne flagowce na pewno również będą korzystały z tego sprzętu.

 

Zobacz też: Finalny Android Nougat dla Samsungów Galaxy S7 edge już dostępny

 

Źródło: Qualcomm
Eliasz Szykowny

👾 W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. 📝 Mój blog: https://eliasztech.pl