blackberry-mercury
BlackBerry to firma, która nie zważając na postęp technologiczny i zmieniające się trendy w urządzeniach mobilnych, szła w zaparte drogą konserwatywną. Dopiero fatalne wyniki finansowe i ryzyko bankructwa skierowały spółkę na właściwe tory. Pierwszą tego oznaką był smartfon BlackBerry Priv z Androidem. Spółka zapowiedziała, że od tego czasu będzie wydawała sukcesywnie kolejne urządzenia z zielonym robotem na pokładzie i wygląda na to, że dotrzyma obietnicy.

Od miesiąca informujemy Was o nadchodzącym smartfonie BlackBerry Mercury, który ma posiadać fizyczną klawiaturę. Urządzenie zostanie pokazane już w nadchodzących dniach podczas targów CES. Dzisiaj mamy jednak dla Was teaser, który uwidacznia piękno klawiatury smartfonu. Na zapowiedzi można zauważyć też, że jest ona lekko zaokrąglona na boku urządzenia.

BlackBerry Mercury z pewnością będzie unikatowym telefonem, ponieważ na rynku urządzeń mobilnych, nie spotyka się smartfonów o topowych parametrach i fizycznej klawiaturze. Ciekaw jestem czy zdecydowalibyście się powrócić do tego typu rozwiązania po dłuższym czasie i zapewne przyzwyczajeniu z klawiaturą dotykową na ekranie.

źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.