ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Lineage OS (następca CyanogenMod) już wystartował – pierwsze smartfony już z nowym systemem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
cyanogen-is-now-lineage-os1

Rozłam wśród Cyanogen Inc. odbił się szerokim echem wśród fanów CyanogenMod. Niestety, ale mimo że sama firma nie miała zbyt wiele wspólnego z nieoficjalnymi wydaniami zmodyfikowanego Androida to i tak efektem był rozłam organizacyjny. Jednak nadchodzi Lineage OS, czyli bezpośredni następca CyanogenMod.

Dzisiaj oficjalnie ruszyła strona internetowa będąca głównym źródłem informacji na temat wydań systemu dla poszczególnych smartfonów. Autorzy wciąż szukają pomocy związanej z serwerami, na których będą trzymane niezbędne pliki. Wszelkie szczegóły znajdziecie pod następującym linkiem: Klik! Możemy również na tej samej stronie wyczytać, że jeszcze oficjalnie nie zostało wydane żadne oprogramowanie, ale z racji udostępnienia kodu już pojawiły się systemy bazujące na Lineage OS. Pierwszymi szczęśliwcami, którzy mogą skorzystać ze zmodyfikowanego Androida 7.1.1 Nougat są użytkownicy HTC 10 oraz OnePlus One. Oczywiście to tylko kwestia czasu, aż wszystkie smartfony, które otrzymały CyanogenMod 14.1 będą „zaktualizowane” do Lineage OS.

Czy czymś się różnią poszczególne oprogramowania? Oczywiście, że nie – przynajmniej na razie, dopóki nie ujrzeliśmy oficjalnych wydań. Mimo wszystko osoby obawiające się o przyszłość swoich smartfonów mogą spać spokojnie.

Sprawdź najnowsze wpisy