[Film] Czy Twoi znajomi korzystają z iPhone’ów? Nowe złośliwe oprogramowanie może uszkodzić ich aplikację wiadomości

Newsy

iphone-apple-bug-hack-messange-imessage-malware

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Android z racji otwartego kodu źródłowego jest zdecydowanie bardziej narażone na zewnętrzne ataki niż jakikolwiek inny system mobilny. To oczywiście oznacza, że należy uważać na różne złośliwe oprogramowania, które mogą nawet uszkodzić Wasze urządzenia. Jednak konkurencyjne platformy nie mogą czuć się w pełni bezpieczne.

 

Tym samym zajrzyjmy do Apple, które już niedawno miało problem z luką w zabezpieczeniach, która została sprytnie wykorzystana do 3-sekundowego filmu, który negatywnie wpływał na iPhone’y. Tym razem wracamy do wiadomości. Jeśli dostaniecie takową z plikiem .vcf (kontakty) to nie otwierajcie go. Czemu? Odpowiedź znajdziecie na poniższym filmie:

 

 

Po otwarciu zainfekowanego pliku aplikacja wiadomości na stałe się blokuje i nie da się jej później uruchomić – restart urządzenia i nawet przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga. Błąd został odnaleziony na iOS 10.2.1, ale również starsze wydania oprogramowania od Apple nie są bezpieczne. Na szczęście autor poniższego filmu przygotował również stronę, która „naprawia” urządzenie: Klik!

 

Jak ten błąd działa? Wspomniany plik jest po prostu przeładowany tekstem i to sprawia, że aplikacja nie wie, co ma robić. Po więcej szczegółów odsyłam Was na następującą stronę: Klik!


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x