iPhone iMessage

[Film] Czy Twoi znajomi korzystają z iPhone’ów? Nowe złośliwe oprogramowanie może uszkodzić ich aplikację wiadomości

Newsy

iphone-apple-bug-hack-messange-imessage-malware

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Android z racji otwartego kodu źródłowego jest zdecydowanie bardziej narażone na zewnętrzne ataki niż jakikolwiek inny system mobilny. To oczywiście oznacza, że należy uważać na różne złośliwe oprogramowania, które mogą nawet uszkodzić Wasze urządzenia. Jednak konkurencyjne platformy nie mogą czuć się w pełni bezpieczne.

 

Tym samym zajrzyjmy do Apple, które już niedawno miało problem z luką w zabezpieczeniach, która została sprytnie wykorzystana do 3-sekundowego filmu, który negatywnie wpływał na iPhone’y. Tym razem wracamy do wiadomości. Jeśli dostaniecie takową z plikiem .vcf (kontakty) to nie otwierajcie go. Czemu? Odpowiedź znajdziecie na poniższym filmie:

 

 

Po otwarciu zainfekowanego pliku aplikacja wiadomości na stałe się blokuje i nie da się jej później uruchomić – restart urządzenia i nawet przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga. Błąd został odnaleziony na iOS 10.2.1, ale również starsze wydania oprogramowania od Apple nie są bezpieczne. Na szczęście autor poniższego filmu przygotował również stronę, która „naprawia” urządzenie: Klik!

 

Jak ten błąd działa? Wspomniany plik jest po prostu przeładowany tekstem i to sprawia, że aplikacja nie wie, co ma robić. Po więcej szczegółów odsyłam Was na następującą stronę: Klik!


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x