iphone-apple-bug-hack-messange-imessage-malware

 

Android z racji otwartego kodu źródłowego jest zdecydowanie bardziej narażone na zewnętrzne ataki niż jakikolwiek inny system mobilny. To oczywiście oznacza, że należy uważać na różne złośliwe oprogramowania, które mogą nawet uszkodzić Wasze urządzenia. Jednak konkurencyjne platformy nie mogą czuć się w pełni bezpieczne.

 

Tym samym zajrzyjmy do Apple, które już niedawno miało problem z luką w zabezpieczeniach, która została sprytnie wykorzystana do 3-sekundowego filmu, który negatywnie wpływał na iPhone’y. Tym razem wracamy do wiadomości. Jeśli dostaniecie takową z plikiem .vcf (kontakty) to nie otwierajcie go. Czemu? Odpowiedź znajdziecie na poniższym filmie:

 

 

Po otwarciu zainfekowanego pliku aplikacja wiadomości na stałe się blokuje i nie da się jej później uruchomić – restart urządzenia i nawet przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga. Błąd został odnaleziony na iOS 10.2.1, ale również starsze wydania oprogramowania od Apple nie są bezpieczne. Na szczęście autor poniższego filmu przygotował również stronę, która „naprawia” urządzenie: Klik!

 

Jak ten błąd działa? Wspomniany plik jest po prostu przeładowany tekstem i to sprawia, że aplikacja nie wie, co ma robić. Po więcej szczegółów odsyłam Was na następującą stronę: Klik!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.