nokia_20160818_095201

 

Wiele osób nie może się doczekać pierwszego smartfonu Nokii z Androidem po przejęciu marki przez HMD. Plotek na ich temat jest od groma, ale mimo wszystko chcielibyśmy ujrzeć konkrety na temat najnowszych urządzeń od fińskiej firmy. W takim razie poznajcie nachodzące dwa urządzenia prosto z hali produkcyjnej.

 

W Sieci pojawiły się już Nokie C1, D1C, Z2 Plus, P i zapewne oficjalnie nie domyślimy się który to który. W takim razie, co by było weselej, dodajmy do tego model E1 i od razu zobaczcie jak prezentuje się jego front:

 

nokia-e1-prototyp

 

Nie porywa, prawda? Jednak będzie to ewidentnie mocny średniak za sprawą 4 GB pamięci operacyjnej i 64 GB przestrzeni na pliki użytkownika. Na dzień dobry pojawi się Android Nougat. Drugi model nie został przypisany do żadnej nazwy, ale wydaje się być czymś więcej niż powyższy „tani chińczyk” – tak przynajmniej w mojej opinii się prezentuje.

 

nokia-prototyp-foxconn

 

Powyższy model może zostać wyposażony w czytnik linii papilarnych zintegrowany z klawiszem Home – być może nawet fizycznym. Wyświetlacz ma mierzyć po przekątnej 5,2-cala. Może dziwić trochę oddalenie przycisków od ekranu – niczym w HTC 10. Jednak pamiętajmy, że patrzymy na sam panel, a nie gotowe urządzenie.

 

Tym samym wigilia w pewnej fabryce zakończyła się zebraniem kolejnych informacji na temat nadchodzących smartfonów Nokii. Jednak wciąż są one podpisywane jako prototypy, więc możemy liczyć jeszcze na zmiany w designie.

 

 

źródło: mobilescout

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.