Galaxy S8 z S Penem? Bixby w każdej aplikacji? Kolejna porcja plotek na temat flagowego modelu od Samsunga

1 minuta czytania
Komentarze
note-5-s-pen-right-way

Powoli wracając już do codzienności po świętach, świat nie może zapomnieć o tym, że lada moment ujrzymy jednego z najbardziej oczekiwanych smartfonów roku, który musi poprawić reputację firmy. Mowa oczywiście o tytułowym Galaxy S8, który nie może być przeciętniakiem i z pewnością na takiego się nie zapowiada.

W takim razie do rzeczy. Wszelkie plotki jakie zaraz Wam przedstawię pochodzą podobno z zaufanego źródła SamMobile i dotychczas rzadko ten portal się mylił, więc możemy patrzeć na nie z większą dozą prawdopodobieństwa. Po pierwsze S Pen, czyli stylus wyróżniający serię Galaxy Note może zawitać jako osobne akcesorium dla Galaxy S8. Tak, ruch ten wydaje się bardzo niezrozumiały w momencie, gdy doskonale wiemy, że nowy Note również zostanie w przyszłym roku pokazany, ale ewidentnie poprawi to renomę serii Galaxy S. To pierwsza plotka i ze sfery sprzętowej przenosimy się do oprogramowania. Największą nowością Galaxy S8 w tym zakresie ma być Bixby, czyli asystent głosowy bazujący na technologii Viv. Jego obsługa ma zostać zaimplementowana w każdej aplikacji sygnowanej marką Samsunga, czyli wszelkie galerie, kalendarze i inne będzie można obsługiwać głosowo.

Całość brzmi interesująco i mimo że Samsung najprawdopodobniej nie będzie się spieszyć z prezentacją Galaxy S8 to na pewno smartfon ten będzie miał już wyrobioną markę do czasu ujrzenia światła dziennego.

źródło: SamMobile (1), (2)

Motyw