ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

BlackBerry z fizyczną klawiaturą i skanerem linii papilarnych wygląda świetnie i może być hitem

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
blackberry-mercury


BlackBerry to interesująca firma, która zawsze szła swoją własną drogą. Niestety oryginalne podejście do rynku smartfonów spowodowało, że spółka prawie skończyła przygodę tak jak Nokia. Całe szczęście zarządzający w ostatnim momencie zmienili strategię i wydają telefony z Androidem, a producent próbuje stanąć na nogi. Po udanym modelu Priv, oczekiwania fanów wzrosły. Prawdopodobnie już na targach CES w styczniu zobaczymy nowe urządzenia od spółki.

Jednym z nich ma być BlackBerry Mercury, którego widzimy po raz kolejny, ale na nowych renderach. W smartfonie znajdziemy 4,5-calowy ekran. Na załączonych obrazkach widać także, że wyświetlacz zostanie lekko zagięty na bokach. Sercem urządzenia będzie prawdopodobnie procesor Snapdragon 821. Jednak wisienką na torcie okaże się charakterystyczna dla firmy fizyczna klawiatura. Co więcej w przycisku spacji ma zostać umieszczony skaner linii papilarnych, który jest nowością w telefonach tego producenta.

blackberry-mercury-2

Przyznam, że bardzo podoba mi się design tego urządzenia. Jeśli jego cena będzie na zadowalającym poziomie, to smartfon może okazać się hitem na rynku.

źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy