blackberry-mercury
BlackBerry to interesująca firma, która zawsze szła swoją własną drogą. Niestety oryginalne podejście do rynku smartfonów spowodowało, że spółka prawie skończyła przygodę tak jak Nokia. Całe szczęście zarządzający w ostatnim momencie zmienili strategię i wydają telefony z Androidem, a producent próbuje stanąć na nogi. Po udanym modelu Priv, oczekiwania fanów wzrosły. Prawdopodobnie już na targach CES w styczniu zobaczymy nowe urządzenia od spółki.

Jednym z nich ma być BlackBerry Mercury, którego widzimy po raz kolejny, ale na nowych renderach. W smartfonie znajdziemy 4,5-calowy ekran. Na załączonych obrazkach widać także, że wyświetlacz zostanie lekko zagięty na bokach. Sercem urządzenia będzie prawdopodobnie procesor Snapdragon 821. Jednak wisienką na torcie okaże się charakterystyczna dla firmy fizyczna klawiatura. Co więcej w przycisku spacji ma zostać umieszczony skaner linii papilarnych, który jest nowością w telefonach tego producenta.

blackberry-mercury-2

Przyznam, że bardzo podoba mi się design tego urządzenia. Jeśli jego cena będzie na zadowalającym poziomie, to smartfon może okazać się hitem na rynku.

źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.