google-smartwatch

 

Google powoli przestaje współpracować z zewnętrznymi firmami i stawia na swoje pomysły realizowane od podstaw. Tak to wygląda w teorii i stąd też powstała seria Pixel. Jednak Amerykanie nie chcą poprzestać na tworzeniu smartfonów i tabletów. W drodze są nowe smartwatche oparte na Android Wear.

 

Inteligentne zegarki od Amerykanów to temat, który przewija się od początku tego roku. Wiemy o nich tak naprawdę wiele i teraz Google poprzez Jeffa Changa ujawnia w wywiadzie dla The Verge, że już niedługo ujrzymy dwa smartwatche, ale niekoniecznie pod marką Pixel. To oznacza, że potrzebna jest zewnętrzna firma, która urzeczywistni wizję Google. W tej kwestii również możemy ograniczyć potencjalnego wykonawcę, gdyż ma to być producent, który już ma w swojej ofercie zegarek na platformie Android Wear. Lista nie jest długa: LG, Huawei, Samsung, Motorola (Lenovo), Fossil, ASUS, Casio, Sony, Nixon, Michael Kors i Tag Heuer. Znając życie i patrząc na zaangażowanie poszczególnych firm to LG i Huawei są najbardziej prawdopodobnymi wykonawcami smartwatchy dla Google.

 

Oczywiście Jeff Chang nie zdradził dokładnej daty premiery, cen czy też dostępności nadchodzących zegarków od Google. Jednak wszystko stanie się jasne już w pierwszym kwartale nadchodzącego roku.

 

 

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.