Dowcipniś nazwał sieć Wi-Fi w samolocie: Samsung Galaxy Note7, kapitan chciał awaryjnie lądować

mm Adam Lulek Newsy 2016-12-23

samsung-galaxy-note-7
O aferze związanej z Notem 7 dało się słyszeć nie tylko w mediach zajmujących się smartfonami, ale także w innych redakcjach na całym świecie. Na skutek incydentów, niektóre linie lotnicze zakazały używania tych telefonów na pokładzie samolotów. Teraz, gdy urządzeń zostało na rynku już niewiele, wydawać by się mogło, że stewardzi będą mniej czujni. Tak się jednak nie stało o czym przekonał się pasażer jednego z przewoźników.

Dowcipniś wpadł na głupi pomysł nazwania swojego Wi-Fi: Samsung Galaxy Note7_1097. Oczywiście ekipa lotu z San Francisco do Bostonu szybko zauważyła podejrzaną sieć i poprosiła, aby pasażer, który używa urządzenia natychmiast się ujawnił. Gdy nikt się nie zgłosił, kapitan ogłosił, że samolot będzie musiał awaryjnie lądować, aby można było przeszukać kabinę i znaleźć niebezpieczny telefon.

W tym momencie dowcipniś uznał chyba, że już czas skończyć z głupim żartem i przyznał, że nie posiada Note’a 7, a jedynie nazwał w ten sposób sieć. Taka informacja została też przekazana przez stewardów innym pasażerom. Warto dodać, że dowcipniś nie poniósł żadnych konsekwencji swojego głupiego żartu.

źródło: gsmarena • edi194

  Już nie będzie ‚Panie pilocie dziura w samolocie’ tylko ‚Panie pilocie Note7 w samolocie’ heh

 • jendrush

  Nie widzę powodu dla którego miał by ponieść konsekwencje. Rozumiem sytuację z Note 7, ale karanie za wpisanie takiej nazwy było by co najmniej dziwne.

 • marcus1212

  Miał poczucie humoru 🙂

 • Adrian Celej

  Kiedyś ktoś w jakimś samolocie udostępnił sieć Al-Kaida Free Terror Network. Wiem że była afera, nie wiem czy samolot zdążył wystartować, nie pamiętam jak się to skończyło.
  Jakby ktoś tego szukał to ta Al-Kaida była jakoś inaczej zapisana.

 • gumis

  Ciekawe co by było, gdyby nazwał „Allah akbar” 😛

  • Mickey66

   Nic by nie było, żeby przypadkiem nie urazić uczuć.

 • Pietr

  Ciekawe czy taki patent zadziała w szkole. (͡° ͜ʖ ͡°)

  • GieKa

   Myślę że większe poruszenie mogłoby być na sieć „CBŚP – Wydział do walki z Przestępczością Narkotykową” 😀

  • Mlody

   A czemu mialby zadzialac w szkole? Zagrozenie w szkole a w samolocie to 2 rozne rzeczy… I raczej nie bedzie ewakuacji calej szkoly czy nawet przerwy pomiedzy zajeciami.

   • Pietr

    Apel i te sprawy. Gdy się gromadzi ~1000 os. Się sprawdzi czy ktoś zareaguje. Ostatnio jak ustawiłem hotspot z nazwą „Kupię amarenę” to się odzywali. 😉x