sony-xperia-xz

 
Wczoraj pokazywaliśmy Wam wykres przedstawiający jak wyglądał rynek flagowców tej jesieni z uwzględnieniem Note’a 7. Można było z niego wyczytać, że smartfon Koreańczyków mimo, że został wycofany nadal jest używany przez znaczne grono osób w stosunku do konkurencyjnych urządzeń. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.
 
sony-xperia-xz
 
Z tego samego wykresu (lecz po odjęciu Note’a 7) można wyczytać, że najbardziej popularnym flagowcem tej jesieni wśród użytkowników Androida jest Sony Xperia XZ. Przyznam, że jestem zaskoczony takimi danymi. Z wykresu jasno wynika, że wspomniany telefon bije takie urządzenia jak Pixele od Google, HTC 10 Evo, Moto Z, OnePlus 3T oraz LG V20. Być może w końcu dział mobilny Japończyków stanie na nogi, czego im serdecznie życzę.
 
iphone-7-i-7plus
 
Warto spojrzeć jeszcze na wykres dotyczący części iOSa. Najnowsze iPhone’y sprzedają się bardzo dobrze, z tym że tegoroczne „Plusy” lepiej od zeszłorocznych, a zwykłe „siódemki” gorzej od „szóstek”.
 
źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.