ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ludzie zgłaszają problemy z modelami V20. LG obwinia tanie kable USB-C

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy
LG V20 grafika prasowa

Urządzenia produkowane przez firmę LG mają pewną niesławną przypadłość. Dawno temu wielu klientów doświadczało zapętlania animacji bootowania (bootloopa) m.in. w LG G4 z nieznanych przyczyn. W późniejszym czasie pojawiło się oficjalne oświadczenie determinujące przyczynę problemu. Ustalono, że powodem problemów jest „luźny kontakt pomiędzy komponentami” i właśnie to wymaga naprawy w serwisie. Na szczęście wtedy LG wyszło naprzeciw oczekiwaniom klienta, który nie był niczemy winny.

Teraz okazuje się, że niewielka liczba jednostek LG V20 ma podobny problem. Garść osób oddaje telefony do centrów serwisowych, a tam otrzymują oni informację, że przyczyną problemów było wykorzystanie tanich, nieoryginalnych, chińskich (!) kabli USB typu C. Natomiast niektórzy ludzie znający się na rzeczy twierdzą, że używanie kabli USB-C innych firm przynosi bardzo małe prawdopodobieństwo wystąpienia „bootloopowych” sytuacji.

Część osób przypuszcza, że być może LG V20 cierpi na podobną chorobę, co G4. Czy w tym przypadku LG również powinno się przyznać do rzekomego złego spasowania elementów elektronicznych? Z drugiej strony, wiodący producenci odradzają stosowanie zamienników oryginalnych akcesoriów, ale niestety wiele użytkowników woli kupić tańsze zamienniki niż czasami „horreodalnie” drogie oryginalne akcesoria. A Wy, korzystacie z oryginalnych lub certyfikowanych akcesoriów czy wolicie bardziej przystępne cenowo alternatywy?

Zobacz też: Samsungi Galaxy Note7 nadal żyją? Liczba używanych smartfonów jest wciąż wyższa niż ilość wszystkich LG V20

Źródło: IT Chosun

Sprawdź najnowsze wpisy