nokia_logo

Plotek na temat nowych Nokii z Androidem pojawia się coraz więcej. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż smartfony te zapowiadają się dosyć intrygująco i na każdą półkę cenową. Tym razem pomówimy o specyfikacji technicznej Nokii P, która wyciekła do Sieci.

 

Przeciek pochodzi z popularnego na Wschodzie Weibo i traktuje o flagowej Nokii. Model z literką „P” w nazwie zapowiada się na mocne i konkurencyjne urządzenie wśród urządzeń high-end. Nokia P napędzana będzie przez procesor Snapdragon 835 w towarzystwie 6 GB RAM. Mocną stroną androidowej Nokii może być aparat. Producent planuje zastosować tutaj 23-megapikselową matrycą z dobrze nam znaną optyką C. Zeissa. Chodzą również słuchy o rozdzielczości Quad HD.

 

Nie spodziewajmy się jednak zapowiedzi Nokii P w tym roku. Prawdopodobnie urządzenie to zostanie zaprezentowane podczas targów Mobile World Congress, które odbędą się w lutym przyszłego roku.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.