gmail

 

Dzisiaj korespondencja mailowa często wiąże się ze sprawami biznesowymi czy też po prostu dzieleniem się przeróżnymi dokumentami. Samo odczytywanie tekstu to za mało na dzisiejsze standardy i doskonale zdaje sobie z tego sprawę Google, które wprowadza ważną zmianę w swojej aplikacji mobilnej.

 

Gmail dotychczas wszelkie załączniki – nie licząc zdjęć – otwierał w zewnętrznych programach skojarzonych z odpowiednimi rozszerzeniami. Oczywiście nie wszystkimi, gdyż wtedy ta aplikacja byłaby bezsensownie duża. Google po prostu daje możliwość na otwieranie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji multimedialnych bez pobierania całego pakietu Office lub jego alternatyw. W przypadku, gdy odpowiednia aplikacja znajduje się na urządzeniu to ona ma wyższy priorytet i zostanie wykorzystana w celu otwarcia danego załącznika. Powyższa zmiana nie jest powiązana z żadną aktualizacją Gmaila – jest aktywowana „odgórnie”, aczkolwiek jeśli u Was jeszcze ta opcja się nie pojawiła to zajrzyjcie do sklepu Play czy nie ma nowszego wydania – najnowsze zawsze znajdziecie na APK Mirror: Klik!

 

Należy pamiętać, że Gmail umożliwia jedynie odczytywanie poszczególnych załączników, bez możliwości ich edycji. Mimo wszystko ta zmiana według mnie jest obowiązkowa. W tym momencie w wielu przypadkach okaże się, że nie będziemy potrzebować zewnętrznych programów i tym samym zaoszczędzimy pamięć urządzenia.

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.