gboard google klawiatura ios android

 

Mapy Google są świetne, aplikacja YouTube’a też z aktualizacji na aktualizację robi się coraz lepsza, wszelkie arkusze, dokumenty Amerykanów można śmiało polecić, więc czy istnieje aplikacja, którą od tego dewelopera, którą powinniśmy omijać szerokim łukiem? Zapewne tak, ale klawiatura do nich nie należy.

 

Szczególnie teraz, gdy do gry wchodzi nowe wydanie Google Keyboard oznaczone numerem 6.0 oraz zmienioną nazwą. Teraz poznajmy GBoard, o którym oczywiście już pisaliśmy i omawialiśmy wszelkie zmiany. Jednak teraz możemy oficjalnie Was poinformować o pojawieniu się tej propozycji w sklepach najpopularniejszych mobilnych platform. Mimo wszystko w skrócie przedstawmy wyjątkowe cechy powyższej klawiatury: wyszukiwanie prosto z niej za pomocą Google, dedykowany rząd numeryczny, wsparcie dla trzech języków jednocześnie, wyszukiwarka Emoji, pisanie gestami („Swype” znany teraz jako „Glide”) i wiele, wiele więcej. Oczywiście należy do tego dodać zamknięcie całości w wyglądzie zgodnym z Material Design, co może być najważniejszą zaletą spośród konkurencyjnych propozycji.

 

Mimo wszystko ocenę wydać możecie dopiero po sprawdzeniu GBoard na swoim smartfonie. Klawiaturę pobierzecie ze sklepu Play (Klik!), App Store (Klik!) oraz oczywiście APK Mirror (Klik!).

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.