Xiaomi wprowadza nowy powerbank do oferty – ogromna pojemność i śmiesznie niska cena!

mm Jakub Bereziewicz Newsy 2016-12-17

powerbannnk

Xiaomi wprowadziło właśnie do swojej oferty nowy bank energii. Mi Power Bank 2 zaoferuje użytkownikowi ogromną pojemność, bo aż 20000 mAh. To jednak nie jedyny atut następcy zeszłorocznego hitu. Potencjalnych nabywców zachęci bowiem cena, która jest śmiesznie niska.
Odświeżona wersja zeszłorocznego Mi Power Banka nie wnosi żadnych innowacji, ale z drugiej strony trzeba spytać, czy udany produkt trzeba poprawiać? Bank energii Xiaomi wciąż oferuje litowo-polimerowe ogniwa. Nowością jest wsparcie dla technologii szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. Mi Power Bank 2 jest krótszy i węższy, ale za to nieco grubszy – dokładnie o 2,1 mm. Poniżej zobaczyć możecie porównanie obu propozycji – zeszłorocznej i tegorocznej.

powerrbank-xiaomi
Powerbank trafi na półki sklepowe 19 grudnia – na tę chwilę mowa o rynku chińskim. Jak można się łatwo domyślić, największą zaletą tego banku energii będzie cena. Na rodzimym rynku wyniesie ona jedynie… 22 dolary, co po przeliczeniu daje nam ok. 92zł. W najpopularniejszych sklepach internetowych kwota ta z pewnością urośnie o kilka dolarów, co i tak trzeba uznać za świetną propozycję.
Źródło: gizchina • Hubi75

  PQI robi powerbanki lepszej jakości. Może droższe ale pewniejsze. Xiaomi praktycznie nie używam teraz.

  • Co znaczy „pewniejsze” w kontekście Pb?

   • Hubi75

    Chodzi o to kilka razy miałem tak że brałem ze sobą pełny PB a w trasie okazywało się że dziwnym trafem z 10000 mAh mogę naładować N4 raz do pełna i drugi raz do np 30%. Widać to też po ładowaniu. Zmierzona pojemność jest różna i szybko spada wraz z czasem użytkowania.
    To świadczy o tanich ogniwach zastosowanych do budowy.
    Pod tym względem PQI jest znacznie lepsze ale i droższe.

 • Grzegorz93

  Miałem pierwszą generację ale powerbank okazał się za duży i kupiłem wersję Pro 10000 mAh z której jestem bardzo zadowolony. 😛

  • jendrush

   Też mam wersję 10000mAh z Quick Charge. Nie można złego słowa o niej powiedzieć.

   • Grzegorz93

    Zgadzam się w 100%.