ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

AMOLED vs. sAMOLED vs. LCD – test w świetle dziennym

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Newsy

Kupując smartfon z najwyższej półki klienci wymagają nie tylko nienagannych podzespołów, perfekcyjnej jakości wykonania, trwałości oraz wytrzymałości swoich sprzętów, ale także, a może przede wszystkim doskonałego odbioru wyświetlanego obrazu na ekranie.

Częstym problemem bywa dostrzeżenie upragnionej ikonki na wyświetlaczu, który okraszony letnim słońcem zdaje się sprawiać wrażenie nie tyle wyświetlacza co tafli wody, pod, która skrzętnie ukrywa się nasz telefon. Z pomocą wszystkim użytkownikom, którzy w planach mają zmianę telefonu przychodzi strona TechBlog, która odpowiedzialna jest za publikacje poniższych materiałów.

W szranki stanęły trzy urządzenia: HTC Desire, Sony Ericsson Xperia X10 oraz Samsung Galaxy S. Mimo tego, że oddanie w całości wrażeń z użytkowania ekranów za pomocą zdjęć jest niemożliwe, niekwestionowanym zwycięzcą został Samsung Galaxy S, który wyposażony jest w wyświetlacz Super AMOLED. Drugie miejsce zajął Sony Ericsson Xperia X10, ze zwykłym TFT LCD na pokładzie. Wielką trójkę zamyka HTC Desire, którego wyświetlacz w tych trudnych warunkach totalnie nie spełnił swojego zadania. 

Sprawdź najnowsze wpisy