ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Mega Man we wszystkich odsłonach prosto z Pegasusa zmierza na Androida! Reaktywacja kultowej serii NESa

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
mega-man-android-capcom-nes

Lata 90. ubiegłego wieku to ewidentnie wielki szum wokół domowych konsol do gier, które po prostu sprawiły, że o automatach coraz częściej zapominano. W Polsce królował Pegasus, czyli podróbka japońskiego Famicoma/NESa od Nintendo, na którą pojawiło się od groma gier i chyba nie skłamię jak większość z nich była godna uwagi.

Stosunkowo niedawno przedstawiłem Wam recenzję MicroMachines, ale w swojej kolejnej już odsłonie, która nie musi przypaść do gustu fanom pierwowzoru rodem właśnie z NESa. Tym razem Capcom ma inne plany. Otóż wszystkie wydania Mega Mana, które pojawiły się na tej platformie już w pierwszym tygodniu stycznia mają zostać udostępnione w sklepie Play. Mówimy oczywiście o częściach oznaczonych numerami od 1 do 6, które według udostępnionego zrzutu ekranu mają zostać przeniesione na mobilną platformę Google bez większych zmian, czyli wciąż będziemy grać na obrazie w proporcjach 4:3. Właśnie… Teoretycznie na razie Capcom wspomniał jedynie, że w Japonii zostanie wydana cała seria i nie pojawiło się ani jedno słowo mówiące o ewentualnym rozszerzeniu dostępności Mega Mana.

Mimo wszystko zainteresowani na pewno znajdą sposób na przypomnienie sobie czasów sprzed blisko 30 lat. Jak widać, coraz częściej doceniamy retro produkcje.

źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy