mega-man-android-capcom-nes

 

Lata 90. ubiegłego wieku to ewidentnie wielki szum wokół domowych konsol do gier, które po prostu sprawiły, że o automatach coraz częściej zapominano. W Polsce królował Pegasus, czyli podróbka japońskiego Famicoma/NESa od Nintendo, na którą pojawiło się od groma gier i chyba nie skłamię jak większość z nich była godna uwagi.

 

Stosunkowo niedawno przedstawiłem Wam recenzję MicroMachines, ale w swojej kolejnej już odsłonie, która nie musi przypaść do gustu fanom pierwowzoru rodem właśnie z NESa. Tym razem Capcom ma inne plany. Otóż wszystkie wydania Mega Mana, które pojawiły się na tej platformie już w pierwszym tygodniu stycznia mają zostać udostępnione w sklepie Play. Mówimy oczywiście o częściach oznaczonych numerami od 1 do 6, które według udostępnionego zrzutu ekranu mają zostać przeniesione na mobilną platformę Google bez większych zmian, czyli wciąż będziemy grać na obrazie w proporcjach 4:3. Właśnie… Teoretycznie na razie Capcom wspomniał jedynie, że w Japonii zostanie wydana cała seria i nie pojawiło się ani jedno słowo mówiące o ewentualnym rozszerzeniu dostępności Mega Mana.

 

Mimo wszystko zainteresowani na pewno znajdą sposób na przypomnienie sobie czasów sprzed blisko 30 lat. Jak widać, coraz częściej doceniamy retro produkcje.

 

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.