evernote

Evernote jest jednym z najpopularniejszych notatników. Oferuje on szeroki wachlarz możliwości, a synchronizacja między zalogowanymi urządzeniami przebiega błyskawicznie. Niestety nowa polityka twórców aplikacji wywołuje sporo szumu i część użytkowników może się nie zgodzić na takie działanie.

 

Evernote zmierza w stronę  technologii maszynowego uczenia się. Ma ona oczywiście pomóc użytkownikom, lecz wiąże się to z pewnymi nieprzyjemnościami. Mowa tutaj o możliwości czytania przez pracowników Evernote naszych prywatnych notatek. Oczywiście wszystko to w celach sprawdzania poprawności czy cały proces wprowadzania nowej technologii przebiega poprawnie.

 

nexus2cee_evernote-employee-policy-668x501

 

 

 

Na odpowiedź użytkowników nie trzeba było długo czekać i już teraz część z nich zapowiedziała odejście do konkurencji. Evernote mówi, że nasze notatki możemy wrzucać w formie zaszyfrowanej – wtedy pracownicy nie będą wiedzieć o czym one traktują, lecz dostęp do nich wciąż będzie aktywny. Moim zdaniem to nie jest żadne rozwiązanie, a tylko dodanie użytkownikom pracy.

 

AKTUALIZACJA: Evernote pod falą krytyki swoich użytkowników wstrzymuje aktualizację polityki i zapowiada gruntowne zmiany. Technologia maszynowego uczenia się ma zostać wdrażana już bez dostępu pracowników aplikacji do naszych notatek.

 

Zobacz też: Xiaomi vs nóż

 

źródło: Android Police, engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.