messenger

 
Odkąd Facebook postanowił zrobić z Messengera osobną aplikację, stała się ona popularnym komunikatorem, który wciąż otrzymuje nowe usprawnienia. Na przykład jakiś czas temu pojawiła się funkcja „Mój dzień”, która jest bardzo podobna do znanych „Stories” z konkurencyjnych programów. Przyznam, że niektóre dodatki w komunikatorze mi się nie podobają, a twórcy mogliby popracować np. nad energooszczędnością aplikacji.
 
Tak czy owak przed nami kolejna aktualizacja. W aplikacji pojawią się nowe efekty w aparacie. Ponadto ma on działać teraz znacznie szybciej i powinien być łatwiejszy w obsłudze zarówno na Androidzie jak i na iOSie. Przycisk aparatu pojawi się u dołu Messengera. Działa on podobnie jak do tej pory, czyli pojedyncze naciśnięcie oznacza zrobienie zdjęcia, a przytrzymanie – nagrywanie wideo. Ponadto w programie zobaczymy specjalne efekty dedykowane dla uchwyconych obrazków. Wśród nich można znaleźć naklejki, ramki, maski i inne interesujące dodatki.
 
messenger-2
 
W aplikacji aparatu pojawia się też ikona palety. Po naciśnięciu na nią będziemy mogli dodać tekst i odpowiednie „upiększenia”. Update powinien już się pojawiać na Waszych smartfonach, ja już go mam.
 
źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.