Samsung Galaxy S Pro – szczegóły

Filip Stachowicz Filip Stachowicz Newsy

Kilka dni temu potwierdziliśmy istnienie długo wyczekiwanego Samsunga Galaxy S Pro, a już dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować jego amatorsko-opisową specyfikacje. Jak to zwykle bywa tego typu dane przed premierą modelu nie są w stu procentach pewne, dlatego prosimy traktować je raczej jako informacje prawdopodobną niż oficjalną.

Nowy Samsung będzie nieco niższy (ok. 1,25 cm) i węższy (ok. 1cm) niż HTC Evo 4g. Koreańczyk będzie za to nieco grubszy od Amerykanina, wszystko przez wbudowaną klawiaturę QWERTY.

Klawiatura po wsunięciu jej na odpowiednie miejsce „przykleji” się do obszaru pod wyświetlaczem, tworząc zwartą, zbitą całość. Klawisze wykonane są z miękkiego plastiku, lecz po wciśnięciu stają się dobrze nieco twardsze.

Procesor: Samsung/Intrinsity ARM Cortex A8 o częstotliwości 1GHz.

Wrażenia korzystania z ekranu są wręcz wspaniałe, wyświetlacz wykonany w technologii Super AMOLED pozwala cieszyć się głębią kolorów. Szacowana rozdzielczość oscyluje w okolicach 480×800. Ekran jest wyraźnie mniejszy niż w Evo 4g, lecz nieco większy niż w Google Nexus One. Możliwe, że jest to dokładnie ta sama część, która występuje w pierwowzorze modelu.

Pro obsługiwać będzie Wifi w standardzie 802.11 b/g/n 

Pamięć: 512mb RAM, 8,2 GB pamięci ROM, to chyba mówi samo za siebie.

Na tyle Azjaty znajdować się będzie 5-cio megapikselowa kamera, wyposażona w zoom optyczny 1x, zdolna do nagrywania filmów w HD (720p). Przednia kamera to niestety standardowe VGA.

Samsung Galaxy S Pro ma ponadto zostać wyposażony w: TouchWiz 3.0, Androida w wersji 2.1 (brak informacji o Froyo), odtwarzacz Divx oraz H.264.
źródło: androidcommunity.com 

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy