Play potwierdza ograniczenie prędkości transferu danych poza własną siecią

mm Kamil Lewicki Newsy 2016-12-15

play reklama

Zapewne kojarzycie reklamy Play, w których chwali się on zasięgiem czterech sieci. Dzięki temu możemy korzystać z naszych telefonów tam, gdzie sam operator komórkowy nie ma własnej infrastruktury. Niestety zasada działania uległa małej zmianie i teraz każde korzystanie z roamingu operatorów wiąże się z pewnymi ograniczeniami.

Chodzi tutaj o prędkość transferu danych, kiedy telefon zalogowany jest do jednego z roamingowych partnerów – T-Mobile, Orange lub Plus. Play postanowił zmniejszyć prędkość transferu danych do 3 Mb/s w przypadku pobierania i 1 Mb/s w przypadku wysyłania. Rzecznik operatora, Marcin Gruszka wydał następujące oświadczenie:

Rzeczywiście, testujemy ujednolicenie technicznych warunków świadczenia usług mobilnego dostępu do internetu w sieciach roamingowych partnerów. Według nas, to poprawi komfort korzystania. Chcielibyśmy też zwrócić uwagę naszych klientów, że we własnej sieci Play mogą korzystać z maksymalnych prędkości internetu. Tymczasem całkiem wielu z nich korzysta z roamingu krajowego, kiedy to wcale nie jest konieczne, ponieważ terminal mógłby się zalogować do sieci Play.

Logując się zatem do samego Play ograniczenia nas nie dotyczą i z Internetu możemy korzystać z pełną prędkością. W innym przypadku musimy ćwiczyć cierpliwość, bo dane nie będą już tak błyskawicznie przesyłane.

źródło: telko.in • Karol

  Mi to nawet play nie chce wyszukać. A jak już znajdzie to nie da sie z internetu korzystać.

 • Karol
 • pytajnik

  pełna prędkość play czyli 250kbps

 • stark2991

  Przy ładowaniu stron nie będzie ten limit tak widoczny jak przy pobieraniu, ale i tak niefajnie z ich strony że ograniczają i tak słaby Internet. Może pora się trochę rozbudować?

 • sejfit

  Kolejny powód żeby zwiewać z tej sieci. W centrum Warszawy telefon potrafi gubić zasięg i zmieniać sieć. Wejście do sklepu, gubi sieć wejście do windy gdzie wszyscy rozmawiają przez telefon ja gubię sieć. I nie jest to wina telefonu bo to mój 3 telefon w tej sieci i zawsze jest taka sama !@#!421

 • Miki Gry

  W godzinach szczytu używanie LTE w Playu jest niewykonalne. Cały czas zrywa , błędy połączenia itp. Czasami przełączenie na 3G polepsza sprawę (ale nie zawsze) , natomiast mimo tego ograniczenia Internet po T-Mobile chodzi zawsze szybko i bezproblemowo.

  Czy tylko ja mam taki problem ? Dodam , że wieczorem / późno w nocy/wcześnie rano LTE zaczyna działać normalnie.

  • Flynn

   Nie zauważyłem taki problemów. Mi LTE działa jednakowo dostatecznie, tak w telefonie jak i w modemie. Poza prędkością oczywście, nie ma większych kłopotów.

   • Miki Gry

    To u mnie w godzinach szczytu strasznie kuleje. Jak mam jakość na yt na auto , to bardzo długo oglądam pikselozę w 144p zanim LTE się ustabilizuje na tyle , by jakość przeskoczył na 480p lub 720p.

    Może program Android Beta ma coś z tymi problemami wspólnego ?

    • Flynn

     A skąd jesteś?

  • iMiFUN

   Ja nie mialem takiego problemu jeszcze. Normalnie ogladalem YT w 720p bez zadnej scinki.

  • grzybiarz91

   Ja również nie mam takich problemów, cały czas mam LTE i w zasadzie nie zauważyłem żeby się na roaming przełączał. Więc jestem zadowolony z tego co oferuje Play.

  • stark2991

   U mnie LTE śmiga zawsze, za to 3G czasami ledwo się wlecze.

 • Tomek

  No dziwic sie, ze ludzie uzywaja czesto Roamingu.. Gdy telefon pracuje na automacie to skacze po nadajnikach jak pojebany, co jest bardzo irytujace. Nie dosc, ze zrywa interner, ktorego ponownie laczenie moze trwac nawet 30 sekund to dzwoniacy ktos moze trafic na moment przelaczania i dupa. Tak to ustawia sie Plusa i po sprawie.