ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Pay (Mini) na każdym smartfonie od przyszłego roku, a czytniki linii papilarnych w większości – oficjalna zapowiedź firmy

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
4_55

Płatności smartfonem powoli zadomawiają się jak kilka ładnych lat temu karty zbliżeniowe. W coraz większej liczbie sklepów znajdziemy informacje o wsparciu dla Android Pay, ale nie tylko Google chce zaistnieć w tej branży. Walczy także Apple i Samsung, a i LG może niedługo dołączyć.

Mimo wszystko skupmy się na liderze mobilnego rynku. Z oficjalnej wypowiedzi Samsung Electronics dowiedzieliśmy się, że każdy smartfon tego producenta, który będzie miał premierę w 2017 roku zostanie dostosowany do Samsung Pay. Oznacza to, że w specyfikacji znajdziemy NFC, ale czy na pewno? W końcu od niedawna mówi się o Samsung Pay Mini, czyli płatnościach smartfonem, ale online za pomocą prostej aplikacji. Mimo wszystko w tym momencie to są plotki, więc skupmy się jeszcze na oficjalnych wypowiedziach. Otóż płatności zbliżeniowe wymagają odpowiednich zabezpieczeń przed niepowołanym dostępem i ewidentnie w tym wypadku sprawdzają się czytniki linii papilarnych. Te mogą się pojawić już w serii Galaxy J, więc najniższej w obecnym portfolio Samsunga.

Wszystko super, wszystko fajnie, ale pojawia się jeden problem. Cieszy fakt, że Samsung nie ogranicza swoich usług tylko i wyłącznie do flagowych modeli, ale my jako Polacy czekamy na pojawienie się Samsung Pay w naszym kraju.

źródło: Buisnesskorea

Sprawdź najnowsze wpisy