Samsung Pay (Mini) na każdym smartfonie od przyszłego roku, a czytniki linii papilarnych w większości – oficjalna zapowiedź firmy

Newsy

4_55

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Płatności smartfonem powoli zadomawiają się jak kilka ładnych lat temu karty zbliżeniowe. W coraz większej liczbie sklepów znajdziemy informacje o wsparciu dla Android Pay, ale nie tylko Google chce zaistnieć w tej branży. Walczy także Apple i Samsung, a i LG może niedługo dołączyć.

 

Mimo wszystko skupmy się na liderze mobilnego rynku. Z oficjalnej wypowiedzi Samsung Electronics dowiedzieliśmy się, że każdy smartfon tego producenta, który będzie miał premierę w 2017 roku zostanie dostosowany do Samsung Pay. Oznacza to, że w specyfikacji znajdziemy NFC, ale czy na pewno? W końcu od niedawna mówi się o Samsung Pay Mini, czyli płatnościach smartfonem, ale online za pomocą prostej aplikacji. Mimo wszystko w tym momencie to są plotki, więc skupmy się jeszcze na oficjalnych wypowiedziach. Otóż płatności zbliżeniowe wymagają odpowiednich zabezpieczeń przed niepowołanym dostępem i ewidentnie w tym wypadku sprawdzają się czytniki linii papilarnych. Te mogą się pojawić już w serii Galaxy J, więc najniższej w obecnym portfolio Samsunga.

 

Wszystko super, wszystko fajnie, ale pojawia się jeden problem. Cieszy fakt, że Samsung nie ogranicza swoich usług tylko i wyłącznie do flagowych modeli, ale my jako Polacy czekamy na pojawienie się Samsung Pay w naszym kraju.

 

 

źródło: Buisnesskorea


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x