[Pobierz] Nowa wersja Google Maps już jest – co się zmieniło i na co mamy czekać?

1 minuta czytania
Komentarze
nexus2cee_maps_thumb

Kolejny miesiąc, kolejne zmiany w programach od Google. Amerykanie przyzwyczaili nas już do swojego systemu pracy i tym samym możemy być pewni, że przynajmniej raz na miesiąc otrzymamy zaktualizowane aplikacje sygnowane logiem giganta z Mountain View. Tym razem przyszła pora na Mapy.

Niedawno informowałem Was, co Google może nam przedstawić w przyszłości w tytułowym programie, ale teraz zajmijmy się tym, co faktycznie Amerykanie wprowadzili do nowego wydania Map. Przede wszystkim możemy ustawić skrót na pulpicie przenoszący nas do sekcji „Twój wkład”. Kolejna zmiana dotyczy powiadomień o możliwości rezerwacji w różnych lokalizacjach (hotele, restauracje, siłownie). Nie martwcie się, nie zostaniecie zalani spamem o tym, że „n” hoteli wokół Was ma możliwości zamówienia noclegu. Funkcja ta ma zostać powiązana z nową usługą „Reserve with Google”, o której więcej przeczytacie na blogu firmy: Klik! Przejdźmy dalej. W Mapach znika przełącznik odpowiedzialny za powiadomienia o przesłaniu nowych zdjęć z miejsc, które właśnie odwiedziliśmy. Niestety, ale nie wiadomo czy tego typu notyfikacje znikają całkowicie czy też po prostu nie mamy możliwości ich wyłączenia.

Zajrzyjmy do kodu Google Maps v9.43 (wersja beta). W nim znajdziemy nowe sekcje odpowiedzialne za „Rekomendacje” i o ile ciężko cokolwiek o tym napisać bazując na kodzie to sama nazwa wystarczająco sugeruje czego się spodziewać. Poza tym pojawiają się odpowiednie funkcje sugerujące pojawienie się funkcji znanych sprzed lat z Google Latitude, o których wspominałem we wcześniej podlinkowanym wpisie.

Tradycyjnie już dzisiaj możecie pobrać nową wersje Google Maps ze sklepu Play lub z APK Mirror: Klik!

źródło: Android Police

Motyw