ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy smartfon Sony z serii Xperia XA wdzięczy się na renderze

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
sony-xperia-xa

 
Nowych urządzeń mobilnych od Sony nie widzieliśmy od kilku miesięcy, więc w pierwszej połowie następnego roku można się spodziewać od firmy prezentacji kolejnych smartfonów. W 2016 roku producent zaskoczył nieco odświeżonym designem w swoim flagowcu. Wygląda na to, że spółka zamierza kontynuować ten wygląd w nadchodzących telefonach.
 
Dzisiaj do Internetu wyciekł render pokazujący Xperię XA. Na obrazku widzimy charakterystyczny dla Sony design z nowoczesnymi zaokrągleniami. Jak widać włącznik nie jest podłużny, a więc nie zobaczymy w nim skanera linii papilarnych. W urządzeniu pojawi się złącze 3,5 mm oraz fizyczny przycisk do aparatu. Póki co nie wiele wiemy na temat specyfikacji smartfonu, jednak prawdopodobnie będzie on „średniakiem” z 5-calowym wyświetlaczem. Jego wymiary to 145 x 66,8 x 7,99 mm.
 
W smartfonie pojawi się również coraz bardziej popularne USB-C. Niestety nie wiemy kiedy Sony planuje oficjalnie pokazać telefon. Zbliżają się jednak targi CES i MWC, więc możemy oczekiwać, iż właśnie wtedy zobaczymy wspomniane urządzenie.
 
źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy