Przesiądź się z iOS na Androida w kilku prostych krokach – Google pomaga zmienić platformę

mm Łukasz Pająk Newsy 2016-12-14

android-ios-jak-przeniesc-zdjecia-muzyke-poczte

Jeśli spojrzymy na statystyki udziałów poszczególnych systemów na mobilnym rynku to Google nie ma sobie równych. Androida znajdziemy na ponad 90% smartfonach, więc teoretycznie po co zaprzątać sobie głowę konkurencją? Otóż sytuacja nie wygląda tak kolorowo jeśli zwrócimy uwagę chociażby na same Pixele.

Zapewne każdy doskonale wie, że tylko Samsung wygrywa z Apple, co oczywiście może się niedługo zmienić za sprawą napływu producentów z Chin. Mimo wszystko Google postanowiło przygotować proste instrukcje pokazujące jak przejść z iOS na Androida. Amerykanie skupili się przede wszystkim na zdjęciach, muzyce, kontaktach i poczcie e-mail. Wszelkie instrukcje zastrzegające nawet wyłączenie iMessage znajdziecie na następującej stronie: Klik! Oczywiście większość poleceń sprowadza się do skorzystania z dodatkowych aplikacji zależnie od tego, co chcemy przenieść na smartfona z Androidem. Mała podpowiedź ode mnie – dysk Google jeszcze bardziej ułatwi sprawę, gdyż może odpowiednio wyeksportować wszelkie pliki zlokalizowane na urządzeniu, w tym chociażby dokumenty.

Niestety, zakupionych gier i programów nie jesteśmy w stanie „przepiąć” między platformami jeśli nie zaplanował tego wydawca konkretnej aplikacji (np.: Spotify). Poza tym nie można zapomnieć, że sam eksport danych takich jak zdjęcia i muzyka nie wystarczy. Należy później pobrać je na nowym urządzeniu. • Patryk

  Ja właśnie po wielu latach przeszedłem z iOS na Androida (Samsung s7 edge) i jestem bardzo zadowolony. Jedynie zastanawiam się, dlaczego tak późno? Przeniesienie danych 6-7GB z iPhona 6s Plus na s7 edge zajęło mi 5-10 minut.

 • Adrian Kijek

  Jak bede mogl przeniesc pek kluczy na androida to sie moze koedys przesiade

 • mickey93

  przydało mi by się takie coś żeby przejść z WP/Wm10

  • Łukasz Pająk

   Za mały zysk.

 • jotwu

  „co chcemy przenieść na smartfona z Androida” nie wkradł tu się błąd? 🙂

  • Łukasz Pająk

   Ja już nic nie widzę :D. Dzięki.