android-things-brillo-iot

 

Google wdrażając Androida zrobiło równie dobry krok, co… założenie firmy. Dzisiaj ten ekosystem nie ma sobie równych i oczywiście główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest otwartość kodu. Jednak mobilny system Amerykanów wciąż się rozwija i doczekał się wielu odmian.

 

Znamy „zwykłego” Androida oraz wersje z dopiskiem TV, Wear, a teraz do gry wchodzi Things. Zapewne już się domyślacie dla jakiego typu urządzeń dedykowane jest to oprogramowanie. Oczywiście chodzi o Internet of Things, czyli po prostu Internet Rzeczy. Tak naprawdę dzisiaj zaprezentowany system może być zastosowany we wszystkim, co ma tylko w sobie elektronikę i spełnia pewne standardy. Oznacza to, że już niedługo mogą nas zalać urządzenia takie jak routery, kamery internetowe, systemy zabezpieczeń, lodówki, głośniki i wszystko to, a nawet więcej będzie działać pod kontrolą Androida Things. Pod kątem przygotowywania oprogramowania pod własne potrzeby deweloperzy będą wykorzystywać standardy znane doskonale ze „zwykłego” Androida. Oczywiście nowy system ma za zadanie być jak najprostszy, ale zarazem możliwie najbardziej zaawansowany. Zainteresowani już dzisiaj mogą pobrać wersję dla deweloperów: Klik!

 

W rzeczywistości Android Things nie jest czymś nowym w szeregach Google. Już wcześniej mogliśmy usłyszeć o Brillo, które właśnie teraz zmieniło nazwę. Skąd taki ruch? Oczywiście wynika on z marketingu.

 

 

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.