nova-launcher-icon

 
Producenci smartfonów niejednokrotnie modyfikują system Android według swojego uznania. Owe nakładki mają rzesze zwolenników i przeciwników wśród fanów Androida. Całe szczęście, że gdy nie jesteśmy zadowoleni np. z TouchWiza, możemy go zmienić na inną (ładniejszą, szybszą) platformę, dostępną w Google Play. Tego typu programy nazywane są launcherami. Do najpopularniejszych należy z pewnością ADW Launcher oraz wspomniany przeze mnie w tytule Nova Launcher.
 
W tym ostatnim trwały testy piątej wersji aplikacji. Teraz jednak właśnie wyszedł on z bety i został oficjalnie zaktualizowany. Nova Launcher 5.0 przynosi kilka ciekawych zmian. Wśród nich zobaczymy opcje podobne do tych, jakie znajdziemy w Pixel Launcher. Przykładowo, aby otworzyć listę aplikacji, wystarczy przesunąć palcem do góry. Ponadto, w spisie programów znajdziemy wyszukiwanie apek z nowymi opcjami. Wyszukiwarka dostępna na pulpicie może być zawsze widoczna lub zachowywać się jak widżet. Dodatkowo pojawi się funkcja „Timeout”, która umożliwi zablokowanie ekranu.
 
Spis wszystkich zmian znajdziecie na stronie aplikacji w Google Play. Nova Launcher 5.0 możecie pobrać TUTAJ.
 
źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.