ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Motorola Droid X tuż przed premierą

Autor: Kamil Starski Kategoria: Newsy

Na niecały tydzień przed premierą Motorola Droid X w USA, na stronie operatora Verizon pojawia się informacja ze zdjęciem kolejnego przedstawiciela serii z konwencji reklamowej DroidDoes.

Oficjalna zapowiedź prostuje trochę pogłoski na temat nowego Droida. Po pierwsze ekran o przekątnej 4.3″ prawdopodobnie o rozdzielczości 854 x 480 pikseli, a nie 4.4″ o którym słyszeliśmy wcześniej. Wczoraj jeszcze mogliśmy zobaczyć informację „720p screen”, która została poprawiona na „Captures 720p”. Czyli zamiast ekranu HD-Ready, Droid X będzie posiadał możliwość rejestrowania filmów w jakości 720p, za co będzie odpowiadała 8 megapikselowa matryca aparatu. Potwierdziło się również złącze HDMI, domyślamy się że obsłuży maksymalnie 720p, hardware raczej nie pozwala na uzyskanie 1080p na wyjściu.

Poza tym wiemy, że Droid X będzie niewiele większy od HTC EVO. W dniu premiery będzie posiadał system Android 2.1, nie wiadomo jeszcze kiedy dostanie aktualizację do 2.2 (wydanie aktualizacji jest prawie pewne). Motorola dodatkowo wyposażyła telefon w dodatek Motoblur. Zwykła klawiatura otrzyma multitouch, oraz do wyboru preinstalowana będzie nowatorska klawiatura Swype.
Wydajność na najwyższym poziomie ma zapewnić procesor z rodziny Cortex (architektura ARMv7), jeszcze nie wiadomo dokładnie jaki to procesor, ale będzie taktowany z częstotliwością 1Ghz. Wysoce prawdopodobne jest również wyposażenie telefonu w 8GB pamięci wewnętrznej, 512MB RAM i 1GB ROM.

Niestety nie mamy jeszcze informacji na temat premiery tego smartphone’a na starym kontynencie, ani na temat jego nazwy. Osobiście odrzucam „Millestone X, ale niczego nie można być pewnym. Mam nadzieję, że dziura na najwyższej półce europejskich telefonów zostanie szybko wypełniona przez odpowiedniki HTC EVO i Motorola Droid X.

Jakie są Wasze odczucia na temat nowego Droida? Czy ma szansę przebić rozchwytywanego w stanach HTC EVO?
Czekamy na komentarze.

Sprawdź najnowsze wpisy