Synaptics prezentuje nowy skaner – najpewniej znajdziemy go w Galaxy S8

Kamil Lewicki Newsy 2016-12-13

synaptics-optical-fingerprint-sensor-840x472

Synaptics jest firmą, która dostarcza skanery linii papilarnych dla Samsunga. Właśnie dzisiaj zaprezentowała ona zupełnie nową technologię. Posiłkując się wcześniejszymi plotkami dotyczącymi flagowego smartfonu koreańskiego producenta na 2017 rok możemy wysnuć wniosek, że jej tam nie zabraknie. Oto optyczny skaner linii papilarnych!

 

Natural ID FS910 jest optycznym skanerem linii papilarnych, który został dzisiaj zaprezentowany. Może on zostać umieszczony pod szkłem (również 2.5D!) o grubości maksymalnie 1 mm. Miło słyszeć zapewnienia Synaptics o bezproblemowej współpracy sensora z mokrym palcem.

 

Nowy czytnik to również odporność na zarysowania, wodę oraz zanieczyszczenia. Co więcej Natural ID FS910 ma być skanerem energooszczędnym i zajmować naprawdę mało miejsca, co pozwoli jeszcze bardziej „odchudzić” smartfony.

 

synaptics-natural-id-optical-finger-sensor-840x438

 

Plotki jakoby Samsung Galaxy S8 miał posiadać skaner linii papilarnych pod ekranem zdają się potwierdzać. Jak na razie żaden z producentów tych rewelacji nie potwierdza, lecz zapowiedzi zdają się być jasne. Czy to oznacza również zmianę w designie i pozbycie się fizycznego przycisku Home? Ucieszyłbym się z takiego powiewu świeżości wśród samsungowej, flagowej linii.

 

Zobacz też: GBoard to najlepsza klawiatura Google do tej pory

 

źródło: Android Authority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x