blackberry-dtek50-grafika

 

BlackBerry po nieudolnych próbach odzyskania kontroli nad swoją pozycją na rynku w końcu postanowił przesiąść się na Androida. Model Priv zachwycał w wielu aspektach, ale z pewnością nie była to cena. W takim razie Kanadyjczycy postanowili zlecić część sprzętową TCL (Alcatel) i efektem są modele DTEK50 oraz DTEK60.

 

Pierwszy z nich bazuje na Alcatelu Idol 4s, któremu BlackBerry dodało swoje oprogramowanie oraz oczywiście logo. Jeżyna swego czasu słynęła z bardzo dobrze wykonanych urządzeń, ale czy TCL też? Na to pytanie odpowie nam nie kto inny jak YouTuber, który swoimi testami zdemaskował już wiele niedoróbek.

 

 

Wyświetlacz przetrwał tyle, co większość dzisiejszych smartfonów. Jednak maskownica głośnika będąca nalepką nie powinna w ogóle być powiązana z BlackBerry. Oszczędności szybko dają znać o sobie. Gumowy tył urządzenia powinien poradzić sobie ze wszelkimi upadkami i wyjść z nich bez szwanku, ale ostre narzędzia ewidentnie mogą wyrządzić szkodę. Podobnie sytuacja wygląda z metalowymi krawędziami, które nie powinny się rysować, ale znowu kwestia odpowiedniego uderzenia i może pojawić się nawet wgniecenie.

 

Czy to dalej to samo BlackBerry, co kiedyś? Obawiam się, że nie. O ile jakość w kwestii oprogramowania być może jeszcze została to już cała reszta zrównała się z dzisiejszymi przeciętniakami. Miejmy nadzieję, że Kanadyjczycy jeszcze odżyją.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.