Samsung w Galaxy S8 wykorzysta tę samą technologię produkcji wyświetlaczy, co w Note7

Newsy

samsung-galaxy-note-7-983267

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Wraz z premierą Samsunga Galaxy Note7 południowokoreańska firma wprowadziła także nową technologię produkcji wyświetlaczy o nazwie Y-OCTA. Wspomniany „patent” pozwala przedsiębiorstwu m.in. obniżyć koszty produkcji wyświetlaczy oraz sprawić, aby telefony były jeszcze cieńsze. Zamiast „folii” pod szkłem wyświetlacza (tak jak w Galaxy S7) ekran Y-OCTA posiada czujniki dotykowe wbudowywane w wyświetlacz w procesie produkcji.

 

Oznacza to, że pod szkłem wyświetlacza nie ma dodatkowych tworów. Elektrody, które wcześniej były umieszczane na specjalnej „folii” są teraz umieszczone w samym ekranie.

 

Nowy raport z Korei Południowej zawiera informację, jakoby Samsung wykorzystał tę samą technologię również w nadchodzącym flagowcu – Galaxy S8. Pojawia się też stwierdzenie, że jedynie mniejsza wersja S8 dostanie taki ekran. Podobno oba modele (5,7-calowy oraz 6,2-calowy) będą miały świetny stosunek wielkości wyświetlacza do wielkości bryły. Samsung podobno zaprezentuje te nowe smartfony już w lutym 2017 roku na wydarzeniu MWC w Barcelonie (albo w trakcie osobnej imprezy w jego okolicach).

 

Zobacz też: Aplikacja Facebook Events trafi(ła) również na Androida

 

Źródło: etnews


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x