samsung-galaxy-note-7-983267

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Wraz z premierą Samsunga Galaxy Note7 południowokoreańska firma wprowadziła także nową technologię produkcji wyświetlaczy o nazwie Y-OCTA. Wspomniany „patent” pozwala przedsiębiorstwu m.in. obniżyć koszty produkcji wyświetlaczy oraz sprawić, aby telefony były jeszcze cieńsze. Zamiast „folii” pod szkłem wyświetlacza (tak jak w Galaxy S7) ekran Y-OCTA posiada czujniki dotykowe wbudowywane w wyświetlacz w procesie produkcji.

 

Oznacza to, że pod szkłem wyświetlacza nie ma dodatkowych tworów. Elektrody, które wcześniej były umieszczane na specjalnej „folii” są teraz umieszczone w samym ekranie.

 

Nowy raport z Korei Południowej zawiera informację, jakoby Samsung wykorzystał tę samą technologię również w nadchodzącym flagowcu – Galaxy S8. Pojawia się też stwierdzenie, że jedynie mniejsza wersja S8 dostanie taki ekran. Podobno oba modele (5,7-calowy oraz 6,2-calowy) będą miały świetny stosunek wielkości wyświetlacza do wielkości bryły. Samsung podobno zaprezentuje te nowe smartfony już w lutym 2017 roku na wydarzeniu MWC w Barcelonie (albo w trakcie osobnej imprezy w jego okolicach).

 

Zobacz też: Aplikacja Facebook Events trafi(ła) również na Androida

 

Źródło: etnews
Eliasz Szykowny

👾 W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. 📝 Mój blog: https://eliasztech.pl