[Pobierz][Poradnik] Jak zapisać stronę internetową i przeglądać ją w trybie offline w przeglądarce Chrome

Aplikacje

google chrome logo klasla

 
Chrome to moim zdaniem jedna z lepszych przeglądarek na Androida. Wertowanie kart odbywa się w sposób szybki i łatwy, a ilość ustawień nie przytłacza użytkownika. Google cały czas pracuje nad tym, aby aplikacja była coraz lepsza. Ostatnio pojawiła się wersja 55 Chrome’a, która usprawnia działanie aplikacji, zwiększa jej szybkość i optymalizuje pożeranie pamięci.
 
Ponadto dodana została funkcja, która ucieszy niejednego użytkownika. W Chrome 55 można pobierać strony internetowe i czytać je potem w trybie offline. Aby skorzystać z tej opcji, najpierw powinniśmy pobrać zaktualizowaną wersję przeglądarki, która dostępna jest TUTAJ. Upewnijcie się, że w ustawieniach macie ustawione zezwolenie na instalowanie aplikacji poza Google Play.
 
chrome-1
 
Gdy najnowsza wersja przeglądarki trafi już na nasz telefon, wpisujemy pożądaną stronę, którą chcielibyśmy obejrzeć później w trybie offline, a następnie wybieramy ustawienia (zaznaczone czerwonym okręgiem).
 
chrome-2
 
Następnie pobieramy stronę klikając w strzałkę pobierania.
 
chrome-3
 
W końcu możemy się cieszyć przeglądaniem wybranego adresu internetowego w trybie offline, o czym informuje zapis w lewym górnym rogu przeglądarki. Jeśli będziecie chcieli przejrzeć historie pobranych witryn, wystarczy wejść w ustawienia, a następnie pobrane pliki. Już z tego poziomu widać, które portale pobraliśmy wśród innych dokumentów. Jeżeli chcemy zobaczyć jedynie strony internetowe, można to zrobić klikając w lewy górny róg, a potem wybierając „Strony”.
chrome-7
 
źródło: phonearena, własne

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x