apple-iphone-8394632794

Następny rok ma obrodzić w smartfony marki Apple. Plotek na temat nowych wersji iPhone’a pojawia się, jak grzybów po deszczu i już teraz możemy mówić o bezprzewodowym, innowacyjnym ładowaniu, zakrzywionym ekranie czy szklanej obudowie. Najnowsza wiadomość dotyczy jednak slotu na karty SIM – czy plotka ta znajdzie potwierdzenie w rzeczywistości?

 

Do tej pory żaden iPhone nie oferował swoim użytkownikom opcji dual SIM. Według przecieków jakie pojawiły się w Internecie, nowy iPhone 8 (bądź też 7s) być może posiadać będzie dwa sloty na karty SIM. Świadczą o tym wnioski patentowe złożone przez Apple w lutym i marcu bieżącego roku. Pierwszy z nich oznaczony numerem 2016101166075 traktuje o wyborze karty, natomiast drugi sygnowany numerem 2016100813788 mówi o konsumpcji energii w konfiguracji dual SIM.

 

Pozostaje kwestia rynku, na którym pojawi się iPhone w wersji na dwie karty. Plotki skłaniają się ku ekskluzywności azjatyckiego terytorium. Do Europy ani Ameryki „bogatsze” wersje zatem by nie trafiły. A szkoda, gdyż dual SIM na próżno szukać wśród flagowych modeli – pisząc to mam na myśli nasz rynek i sąsiednich krajów. Nie od dziś w Państwie Środka dostępne są urządzenia high-end znanych producentów, lecz niestety poza granicami próżno ich szukać. Pozostaje sprowadzać albo się pogodzić.

 

 

źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.