xperia-xz-938726487

Jak wiadomo, z aktualizacjami (nawet flagowych smartfonów) jest różnie. Wszystko zależy od producenta, u którego kupimy dane urządzenie, a także od polityki aktualizowania danej serii oraz terminu wsparcia. Jedne firmy są chwalone za znakomite podejście do update’ów, a inne (w tym większość producentów sprzętu z Androidem na pokładzie) zwykle zbierają wyrazy niezadowolenia konsumentów.

 

Sony zamierza wyróżnić się na tej arenie i stać się pierwszym producentem, który zapewni aktualizaje do Androida 7.1.1 przed innymi. Według zespołu projektowego Xperia Concept jest to obecnie najważniejszy priotytet. Z pewnością spotka się to z uznaniem wielu użytkowników. Podobno żaden inny producent (wyłączając serie Nexus, Pixel oraz Android One) nie prześcignie Sony, jeśli chodzi o tę kwestię.

 

Aktualizacji spodziewać się mogą oczywiście posiadacze wszystkich najnowszych flagowców firmy Sony. Oczywiste jest, że zapewne starsze modele (w tym flagowe) oraz te z niższej półki cenowej i wydajnościowej nie otrzymają update’u.

 

Zobacz też: Android Nougat trafia na flagowe smartfony Huawei – P9 oraz Mate 8

 

Źródło: Xperia Blog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl