newsamazongo

Na przestrzeni ostatnich lat sposób robienia zakupów uległ zmianie. Coraz rzadziej pojawiamy się w centrach handlowych. Odwiedzamy sklepy internetowe, portale aukcyjne, e-księgarnie – jest taniej, szybciej i wygodniej. Na tej ostatniej cesze się właśnie skupimy. Amerykański gigant pracuje nad innowacyjnym projektem, gdzie wygoda odgrywa kluczową rolę.

 

Amazon Go nowy projekt, który zakłada robienie zakupów bez kolejek i kas. Jak to się odbywa? Niezwykle prosto. Klient wchodzi do sklepu, skanuje smartfon z aplikacją Amazon Go, wybiera z półki interesujące go produkty, które umieszcza w koszyku, torbie, plecaku bądź po prostu zabiera ze sobą w dłoni, a następnie wychodzi. To cała filozofia. Dzięki setkom kamer i czujnikom znajdujących się w sklepie, system potrafi odczytać, co klient wziął z półki z zamiarem kupna. Potrafi również odczytać, kiedy klient się rozmyśli i towar trafi z powrotem na swoje miejsce.

 

 

Produkty dodawane są automatycznie do listy zakupów w aplikacji. Wychodząc ze sklepu, po przejściu bramek pobierana jest opłata z naszego konta bankowego.

 

Prototypowa placówka Amazon Go, znajdująca się w Seattle, dostępna jest na razie wyłącznie dla pracowników firmy. Jeśli testy wypadną pozytywnie, kliencie będą mogli zrobić swoje pierwsze zakupy w 2017 roku.

 

źródło: YouTube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.