Finalny Android 7.1.1 dla Nexusów i Pixeli już dostępny – oto mikołajkowy prezent od Google’a

Eliasz Szykowny Newsy 2016-12-06

nougat-1206707_1920

Czekaliście na finalną aktualizację urządzeń z serii Nexus do Androida 7.1.1 Nougat? Prawdopodobnie wielu z Was już w momencie wydania pierwszej bety dołączyła do beta testerów. Mimo to i Wy otrzymacie najnowszego finalnego Androida.

Od dzisiaj posiadacze Nexusów (6P, 5X, 6, 9, Player), urządzeń sygnowanych marką Pixel (XL, C), a także Android One – General Mobile 4G, otrzymują finalną, stabilną aktualizację do Androida 7.1.1 Nougat. Odbywa się to niezależnie od tego, czy korzystamy ze stabilnego kanału update’owego czy dołączyliśmy do beta testerów. Należy również zwrócić uwagę na to, że najnowsza wersja systemu Android pojawia się falami, więc nie wszyscy otrzymają ją już dzisiaj. Aby być jednym z pierwszych osób testujących aktualnego Nougata, należy wejść w ustawienia telefonu i ręcznie sprawdzić dostępność update’u.

Aktualizacja przynosi m.in. następujące nowości:

 • Skróty skrótów ulubionych aplikacji na ekranie głównym oraz w siatce aplikacji launchera
 • Możliwość wysyłania GIF-ów bezpośrednio z klawiatury (działa to w takich komunikatorach jak Allo czy Hangouts)
 • Więcej emotikon promujących równość płci – męskie i żeńskie wersje każdej możliwej emotki

Pojawia się także wiele poprawek oraz więcej nowości „pod maską”. Zachęcamy do samodzielnego przetestowania aktualizacji i podzielenia się wrażeniami w komentarzach.

Zobacz też: [Pobierz] Samsung Galaxy S III z Nougatem – CyanogenMod 14.1 nightly

Źródło: Google/Android • $ROGAL$

  Wlasnie update sie instaluje. Ciekawe, czy naprawia Daydream (screensaver), bo mam z nim problemy juz od marshmallow’a. Uzywam tej opcji w nocy zeby miec podglad na aktualna godzine gdy telefon sie laduje, ale nie dziala ona jak powinna – nie wlacza sie automatycznie, a jak juz dziala to ekran potrafi swirowac (co kilkanascie-kilkadziesiat sekund pojawia sie na ekranie zawartowasc glownego launcher’a – doslownie na ulamek sekundy; albo przyciski ekranowe pojawiaja sie i znikaja). Tez tak macie? Widzialem juz opis takiego samego problemu, ale to byla jedna osoba i nikt inny tego nie potwierdzil (bodaj na xda albo reddit to czytalem).

 • Solvey678

  To uczucie… Kiedy dalej masz nexusa5 :_:

  • edi194

   … i mając na nim 7.1 czekasz na update 7.1.1 😉

  • stark2991

   To uczucie kiedy już możesz mieć 7.1 ale celowo siedzisz na 6.0 bo czekasz na działające Xposed ;_;

  • haVoc vulTure

   To uczucie kiedy masz lg g3, galaxy s5, htc m8, sony z3…itp itdx