lg-g6_concept-techconfigurations3

 
LG G5 jest smartfonem rewolucyjnym – tak uważają niektóre media internetowe. Producent pokazał w urządzeniu wyciągalną dolną część, która mogła zostać zastąpiona modułami. Wśród nich znalazły się dodatki wspierające audio czy aparat telefonu. Niestety dla przedsiębiorstwa, flagowiec nie sprzedawał się zbyt dobrze. W związku z tym, spółka prawdopodobnie zrezygnuje z takiego rozwiązania w modelu G6 – wskazywały na to ostatnie plotki. Według mnie jest to dobry krok, nigdy nie byłem fanem tego typu modułów.
 
Najnowsze przecieki wskazują, że LG G6 będzie wodoszczelny. W raporcie z Korei można przeczytać, że jeden z przedstawicieli LG powiedział podobno, że w Japonii jest duże zapotrzebowanie na tego typu smartfony z uwagi na deszczową pogodę. Oznacza to, że jeśli faktycznie nowy flagowiec LG będzie opatrzony certyfikatem np. IP68 to istnieją nikłe szanse na to, że bateria w telefonie będzie wyjmowalna. Zastosowanie tej coraz bardziej popularnej technologii ma nastąpić przy użyciu spoiwa, co jest droższe niż w przypadku taśmy, której używa Samsung.
 
Poza wodoszczelnością LG G6 ma oferować możliwość bezprzewodowego ładowania oraz wspierać LG Pay. Być może najnowszego flagowca firmy zobaczymy na MWC pod koniec lutego w Barcelonie.
 
źródło: phonearena, koncept: techconfigurations

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.