androidpit-nokia-android-1

 

Nokia wraca. To jest pewne. Jednak czy to będzie ta sama Nokia, co sprzed lat? Zanim jeszcze plany związane z Symbianem nie wypaliły i Microsoft nie zainteresował się fińską marką? Na to pytanie odpowiedziałem w osobnym artykule, który polecam przeczytać, aby dowiedzieć się chociażby czym tak naprawdę jest firm HMD, o której może być głośno w przyszłym roku.

 

Do rzeczy. Fińska firma podzieliła się niedawno swoimi planami, co do marki Nokia. Wiadomo, że się pojawi, ale póki co słyszymy tylko o jednym modelu ze Snapdragonem 430 na pokładzie. Ewidentnie będzie to niższa półka, ale nie mamy się czego obawiać – HMD planuje wydać w przyszłym roku wiele modeli w różnych przedziałach cenowych. Oczywiście najwięcej oczekuje się od flagowej propozycji, która w końcu ma za zadanie reprezentować całe portfolio i pokazywać wizję całej marki. Mimo wszystko dalej nie wiemy czy na samym początku ujrzymy kilka propozycji czy też ponownie Finowie będą „badać” rynek?

 

Podobnie nie wiemy jak będzie wyglądał sam Android w wydaniu Nokii. Miejmy jedynie nadzieję, że nie będzie to powtórka z serii X, a propozycje rewolucyjne na miarę Nokii N1, czyli pierwszego urządzenia mobilnego z USB-C i atrakcyjną nakładką.

 

 

źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.