zaufane-kontakty-do-pobrania-aplikacja-sklep-play

 

Niedawno w Sieci pojawiła się historia skradzionego Nexusa 6P, którego na szczęście udało się odzyskać właścicielowi, ale z pomocą Internautów. O bezpieczeństwo naszych urządzeń mobilnych musimy niekiedy bardziej dbać niż o chociażby portfel. Jednak nasze smartfony mogą również być bardzo pomocne w razie różnych kłopotów.

 

Google proponuje zabezpieczyć się dodatkową aplikacją pod tytułem „Zaufane kontakty”. Zasada działania jest prosta. Dodajemy odpowiednie numery telefonów i właśnie między zaufanymi kontaktami możemy dzielić się swoją lokalizacją. Amerykanie w następujący sposób opisują możliwości swojej najnowszej propozycji:

 

  • Umożliwiaj osobom należącym do Twoich zaufanych kontaktów wysyłanie próśb o określenie Twojej lokalizacji – jeśli wszystko jest w porządku, możesz odrzucić prośbę. Jeśli jednak nie będziesz w stanie odpowiedzieć, Twoja lokalizacja zostanie im udostępniona automatycznie, nawet gdy będziesz offline lub gdy w telefonie wyczerpie się bateria.
  • Udostępniaj swoją lokalizację, gdy poczujesz, że jesteś w niebezpieczeństwie, lub gdy znajdziesz się w sytuacji alarmowej.
  • Osoby dodane do zaufanych kontaktów mogą zobaczyć stan aktywności Twojego telefonu, by szybko sprawdzić, czy nic Ci nie jest.

 

Proste? Bardzo proste. Swego rodzaju rozszerzenie możliwości Menedżera urządzeń Android, ale dedykowany najbliższym. Zainteresowani „Zaufane kontakty” znajdą za darmo w sklepie Play pod następującym linkiem: Klik! Tradycyjnie program również można pobrać z APK Mirror: Klik!

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.