Lenovo wie jak podchodzić do modułowych smartfonów – Moto Mods szybko nie znikną

Łukasz Pająk Newsy 2016-12-04

moto z moto mods lenovo motorola

Project Ara umarł zanim na dobre się narodził, a LG ewidentnie się poddało jeśli chodzi o modułowość. Zostało Lenovo z Moto Mods i kilka innych małych firm, które na swój sposób podchodzą do mobilnego rynku z reprezentantami składającymi się z „klocków”. Chińczycy ewidentnie najlepiej podeszli do tego tematu.

Konkurencja już odpadła lub po prostu jest nieznacząca, więc mogłoby się wydawać, że nikt nie goni Lenovo, aby myśleć o kolejnych odsłonach modułów. Mimo wszystko wysoko postawiona osoba odpowiedzialna właśnie za Moto Mods wypowiedziała się w tym tygodniu w sprawie rozwoju samych modułów. W przyszłym roku ujrzymy przynajmniej jeden nowy pomysł miesięcznie, więc można się domyślić, że nie będą to kolejne „powerbanki” przyczepiane do smartfonów z serii Moto Z. W takim razie, co to może być? Ja przede wszystkim czekam na swego rodzaju „kopię” rozwiązania Microsoftu w postaci Continuum, czyli zamiany urządzenia mobilnego w komputer po podłączeniu do monitora. Inne pomysły? Panel z wyświetlaczem E-Ink pozwalający zaoszczędzić akumulator, czyli rozwiązanie w stylu YotaPhone. Co prawda Moto Z posiadają złącze na MicroSD, ale być może zainteresuje Was dodatkowa pamięć UFS?

Nie można oczywiście zapomnieć o plotkach mówiących o modemie 5G. Jak widzicie, pomysłów jest wiele, a jaki moduł Was by zainteresował do kupna modułowego smartfonu od Lenovo?

źródło: CNET • Ironpiter

  Moduły będą za drogie pewnie

 • Darek

  Ja czekam na moduł z baterią i ładowarką słoneczną

 • Optymista1

  Oczekujesz kopii Continuum mówisz 🙂

 • May Czos

  „Moto Mods szybko nie znikną”- a powinny.

  • mickey93

   tylko dla tego żebo robią konkurencje twojemu pracodawcy

  • Łukasz Pająk

   Czemu tak uważasz?

   • May Czos

    Ponieważ nie mają sensu. Są bardzo drogie i uceglają telefon, który staje się nieużywalny. Do tego mają słabe parametry – głośnik bezprzewodowy w cenie modułu będzie działał dłużej, miał lepsza jakość dźwięku i dalej będzie można korzystać z telefonu. O module fotograficznym nie wspomnę – aparat w telefonie robi lepsze zdjęcia. Do tego dostosowanie pod moduły oznacza robienie 5,5-calowej patelni z ogromnymi ramkami.

 • bigwati

  Jakby te moto mods kosztowały 200 głośnik, 100 bateria, 600 rzutnik to byłby to hit. Jednak gdy do telefonu i tak nie taniego musisz jeszcze sporo dołożyć to się trochę odechciewa tych modułów. Moim zdaniem producent powinien dorzucić coś w zestawie z telefonem (np baterię). Kupowanie tego telefonu i nie dokupowanie modułów to tak jakbyś kupił motorówkę i napędzał ją wiosłami.

  • haVoc vulTure

   Na zachodzie wiekszosc modulow jest za free przy zakupie telefonu. Np. w uk mozna kupic lg g5 z modulem-gripem kamery, modulem dzwieku b&o i sluchawkami b&o za 2k zl co nawet u nas jest rewelacyjna cena.

   • stark2991

    Teraz może i można, a zaraz po premierze? Po takim czasie G5 jest już spalony, słabo się sprzedał i trzeba myśleć o następcy

    • haVoc vulTure

     Moze i tak, ale jak ktoś szuka dobrego telefonu ze sd820 i 4gb ram, a do tego super aparatem i świetnym audio to cena jest okazyjna. Sam używam telefonu 2-3 razy gorszego i jest ok. To nie sztuka wybulić 4k zaraz po premierze na nowy model, sztuka jest kupić za pól ceny telefon, który obecnie jest jednym najszybszych na rynku.x